Cestování

Lyžování v Axamer Lizum

Jezdíte rádi lyžovat do blízkého Rakouska? Už jste byli v Innsbrucku? Tady se několikrát konaly zimní olympijské hry. A to právě pro jeho ideální polohu, blízké skvělé sjezdovky a zimní střediska.

Ubytujte se v Innsbrucku a podle chutě a nálady vyzkoušejte jednotlivá střediska. Za vyzkoušení určitě stojí Axamer Lizum. Pokud sem pojedete, nezapomeňte mít s sebou sněhové řetězy. Posledních 6 km je táhlé stoupání a pod ním dopravní značka s doporučením sněhových řetězů. Když napadne sníh, u značky stojí místní policisté a kontrolují auta, která jedou nahoru, zda řetězy mají. Můžete ale auto nechat na spodním parkovišti, hned u zastávky skibusu. Ten vás bezpečně vyveze ke spodním lanovkám lyžařského centra Axamer Lizum.

Čekají na vás pěkné a svižné červené sjezdovky, upravené tratě, hezké a široké kopce. Když vás už bolí nohy, protože se v podstatě nezastavíte, pokud nepočítáme čas strávený na sedačkách nahoru, v klidu si zastavíte u dřevěné chalupy s restaurací a dáte si teplý nápoj nebo jídlo.

Vydejte se na procházku klenutými alejemi innsbruckého historického starého města do ulice Marie-Theresie, kypící životem pěší zóny s elegantními obchody. Vrhněte se do terapie a životního stylu nakupování, zatímco si budete prohlížet stylový obchodní dům Tyrol a bizarní nákupní Radniční galerii.

Pokud máte požitek z jídla a považujete se trochu za gurmány, přijeli jste na správné místo, Innsbruck se chlubí značnému počtu oceněných restaurací.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.innsbruck-pauschalen.com
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků