Krása

Kapsulový šatník: Jak ho vytvořit

Koncept kapsulového šatníku (capsul wardrobe) se objevil již v osmdesátých letech. Jde o minimalistický šatník, ve kterém panují základní, ovšem nekonečně kombinovatelné kousky.

Dnes, kdy se minimalismus stává stále oblíbenějším i v šatníku, kdy spousta z nás sleduje trend uklízení podle KonMari, je i kapsulový šatník jedním z módních trendů současnosti.

Princip kapsulového šatníku

Kapsulový šatník se skládá ze základních kousků oblečení, díky kterým budete mít ve svém šatníku outfit na každou příležitost. Ať už se bude jednat o běžné denní oblékání do práce, o víkendu na výlet, ale i na večírek nebo rande. Vyhnete se tak rannímu i večernímu stepování před přeplněnou skříní, kdy si lámete hlavu, co na sebe, a nakonec stejně odcházíte propadající depresi, že vlastně nemáte vůbec nic a nemůžete nikam jít.

Kouzlo je v kvalitních materiálech, správném střihu, neutrálních barvách, a díky tomu i o nekonečných možnostech kombinování jednotlivých kousků. Vaše skříň není nepraská ve švech, o všech kouscích máte přehled a oblékání je proto mnohem snazší. Osobitost pak do takového šatníku dostanete například doplňky nebo pro vás typickou barevností. Navíc každá z nás je originál, a to je to, díky čemu se bude váš šatník autentický,“ říká módní stylistka Barbora Havlíková.

Které oblečení vyhovuje trendu kapsulového šatníku

Kdo chce využít kouzlo modelu capsul wardrobe, tomu stačí přebrat svou skříň tak, aby v ní zbylo několik základních kousků, které se k sobě hodí a dají se kombinovat.

Mezi takové kousky patří: džíny, kalhoty, sako, zajímavý top, košile, šaty, sukně, běžné triko, rolák, šátek, kabátek, boty společenské a boty všední, kabelka a psaníčko, spodní prádlo. Pokud budete mít v šatníku od každého typu oděvu dva kousky (s výjimkou spodního prádla, samozřejmě), vždy budete schopná je zajímavě zkombinovat, v mnoha variantách. A vždy budete vypadat jinak.

Oblečení roztřiďte podle sezony, pak podle stylu a barev. Od každého si pak vytvořte jednu kapsuli kapsulového šatníku, které nebudete navzájem příliš promíchávat. Čím méně kapsulí, tím bude výběr oblečení snazší.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Modivo, módní stylistka Barbora Havlíková
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků