Akce

Kavárna POTMĚ

Sbírání kytiček

Ve středu 6. června ve 13 hodin se na Ovocném trhu v Praze otevřou dveře v pořadí již osmé Kavárny POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí číšníci. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy a vyzkoušet si, jaké to je vnímat svět bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů – zraku, je možné až do 21. června, každý den od 10 do 21 hodin.

„Letos ji slavnostně otevřeme s paní Jiřinou Bohdalovou a Simonou Stašovou. Přiznám se, že se těším více než kdy dříve – na setkávání s vámi, na nevidomé kavárníky, na hraní a obsluhování potmě (zase si to zkusím) i na tu tmu, se kterou jsem se za posledních 7 let dost sblížila a musím říct, že umí být i neobyčejně barevná. Pomáhá mi nevidět věci černobíle a to mě obohacuje,“ říká o neobvyklém, ale již tradičním projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu jeho patronka Aneta Langerová.

Uvnitř kavárny se o Vás postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 100 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrneček se Světluškou.

Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program: Den POTMĚ s Anetou (6. 6. od 13 do 20 hodin), hudebník Ivan Hlas a nevidomý zpěvák Lukáš Kakara vystoupí na střeše kavárny (13. 6. od 17 do 19 hodin) a ukázka výcviku vodících psů (11. 6. od 17 do 19 hodin).

„Svět bez barev a světla může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů a inspirace, a proto se lidé do kavárny každý rok vrací. Abychom tento nevšední zážitek zprostředkovali také lidem mimo Prahu, postavili jsme Kavárnu POTMĚ na kola a pošleme ji do světa. Historicky první zatemněný autobus s kavárnou, ve které vás obslouží nevidomí, postupně navštíví všechny regiony České republiky,“ prozradila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kavárna POTMĚ míří k Vám! Křest autobusu se uskuteční 19. června ve 13 hodin a na palubu jako první nastoupí: Aneta Langerová, Jiří Macháček, Saša Rašilov s Vandou Hybnerovou, Ondřej Brzobohatý, Tonya Graves, Anna Polívková, Bára Hrzánová, Jolana Voldánová, Lucie Výborná, Petr Rajchert a Vladimír Kořen.

Připravila: Magda
Info: www.svetluska.net
Foto: www.svetluska.net
1. 6. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků