Společnost

Klára Doležalová: co má společného s krokodýly?

Sbírání kytiček

Půvabná moderátorka působí velice mile, rozhodně byste u ní nehledali „ostré lokty“, natož „zoubky“. Těch mají naopak dostatek filipínští krokodýli. A zatímco Kláru můžete vídat v hlavní zpravodajské relaci FTV Prima, zmiňovaní krokodýli jsou raritou zoologické zahrady Protivín.

Nejen Klára Doležalová, ale i její kolegyně a kolega Sandra Parmová, Monika Leová a Roman Fojta se v úterý stali kmotry několika mláďat filipínských krokodýlů.

Málokdo ví, že…

… právě tento druh krokodýlů patří mezi velice vzácné. Podle odhadů odborníků ve volné přírodě žijí asi jen dvě stovky dospělých zvířat. Ani v Evropě není mnoho zoologických zahrad, kterým by se podařilo odchovat mláďata; kromě protivínské byste se na ně museli jet podívat do Kolína nad Rýnem. A uznejte sami, Protivín je líž, navíc se může pochlubit i větším počtem odchovaných přírůstků.

Klára trochu váhala

„Krokodýly jsem křtila poprvé, takže to byl velký zážitek. Trochu mi jich bylo líto, bylo vidět, že se s lidmi moc nekamarádí. A respekt byl taky na místě, přeci jen je to agresivní zvíře, a kdyby nemělo zavázanou tlamičku, asi bych si ho do ruky nevzala,“ uvedla sympatická moderátorka a „svému“ mláděti dala jméno Rocco.

Romanovo poprvé

Moderátor Roman Fojta si kmotrovskou zkušenost zopakoval, už dříve totiž křtil hyenu čabrakovou. „Ale krokodýla jsem držel poprvé. Měl jsem větší mládě, které mělo být klidnější, nakonec mě dvakrát počůralo,“ říkal s úsměvem.

Sandra ani Monika se nebály

Moderátorky odpoledních zpráv, Monika Leová a Sandra Parmová, se krokodýlů nebály ani za mák. Nebo snad ano? „Měla jsem spíš strach, aby mě nepo… Ale na Filipínách jsem už krokodýla v ruce držela a o dost většího, takže tentokrát to byla hračka,“ uvedla Monika. A Sandra malého krokodýlka dokonce odměnila hubičkou! „Nejdřív jsem se bála, ale když jsem si ho vzala do ruky, viděla jsem, že je docela hodný a dokonce jsem ho pak nechtěla ani pustit. Bylo příjemné ho držet v ruce, polibek byl taky příjemný,“ uvedla.

Zajímá vás, jak se jmenují všechna nedávno pokřtěná mláďata? A chcete je vidět naživo? Pak nezbývá než se vydat do protivínské zoologické zahrady!

Připravila: Marcela
Foto: FTV Prima
19. 6. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků