Zdraví

Kojení a vitamíny: co vaše tělo potřebuje

Sbírání kytiček

Říká se, že těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Po narození miminka ale přichází šestinedělí, které je zejména pro prvorodičky zátěžovým testem. A to nejen pro jejich fyzické zdraví, ale i to psychické. Jedním z nejnáročnějších úkolů je kojení. Pojďme se podívat na to, proč by novopečené maminky neměly zapomínat na příjem vitamínů ani na speciální doplňky stravy.

Stejně jako každá maminka toužíte po tom, dát svému miminku tu nejlepší možnou péči. Stravujete se zdravě, chodíte na pravidelné procházky, reagujete na každý signál, který vaše děťátko vysílá, a přesto si kladete otázku, jestli nemůžete dělat víc? Ženské tělo je fascinující organismus, který v době těhotenství a kojení dokáže neuvěřitelné věci. V rámci hormonálních změn má ale naprosto specifické potřeby a je oslabeno o důležité minerály a vitamíny přispívající nejen k fyzické kondici, ale i duševní pohodě. Na jaké látky byste v období kojení měla brát větší důraz?

Důležité vitamíny a minerály

Většinu z doporučovaných látek doma možná máte z období těhotenství, během kterého jsou stejně důležité, jako při kojení. Mezi nezbytnosti, které je potřeba tělu dopřát, patří například vitamíny A, D, E a vitamíny skupiny B. Dále jsou to minerální látky jako jód, selen, hořčík nebo vápník. Právě ten je v období kojení zásadní. Ženské tělo ho totiž do mateřské mléka převádí až 200 mg. Novopečené maminky mívají často také deficit železa, zejména pokud během těhotenství trpěly anémií. Ten lze doplnit jak přirozenou cestou, například konzumací červeného masa a luštěnin, tak i doplňky stravy. Železo napomáhá například ke snížení únavy a vyčerpání, správnému fungování imunitního systému nebo přenosu kyslíku v těle.

Doplňky stravy, které vám ulehčí nejen šestinedělí

Říká se, že čím více své miminko kojíte, tím více mléka vaše tělo produkuje. Řídit byste se ale měla především potřebami svého dítěte. Neexistuje univerzální rada, kdy a jak kojit. A věřte nám, vaše miminko se s pocitem hladu přihlásí samo. Abyste ale na všechno nebyla sama, sáhněte po doplňcích stravy, které zabezpečí dostatečný příjem potřebných živin. Právě ty totiž skrze mateřské mléko během kojení svému dítěti předáváte, a je tak důležité, abyste jich sama měla dostatečné množství. Ideální je třeba komplexní doplněk stravy LejdyVita® 3 Jsem máma určený právě kojícím ženám. Obsahuje aktivní formu kyseliny listové Metafolin® přispívající ke správné funkci psychiky a imunitního systému i omega-3 mastné kyseliny s unikátním patentovaným komplexem Lipinova®. Ty pomáhají normálnímu vývoji očí a mozku plodu a kojenců.

Dopřejte svému tělu stejnou péči, kterou chcete věnovat svému miminku a zabezpečte mu zdravý vývoj zejména v zásadních prvních měsících jeho života. Předtím, než začtete přípravky používat, konzultujte svůj zdravotní stav s vaším lékařem, případně si hladinu jednotlivých látek ověřte pomocí krevních testů.

Komerční prezentace

Zdroj informací: lejdyeshop.cz
Zdroj fotografií: lejdyeshop.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků