Zdraví

Konec léta podle Feng Shui

I když si v duchu užíváte letní prázdniny a dovolené, podzim vám již klepe na dveře.

Energie ohně pomalu začíná střídat studený kov. To nám také připomíná jedno české rčení: „Svatá Anna, chladna z rána“. Ano, přichází již období prochládání. Hlavně ráno a večer již budete cítit, jak se vám studený kov bude snažit dostat pod kůži.

Proto je nejvyšší čas se na přicházející chladné dny co nejvíce posílit. A čím jiným začít, když ne imunitou. Celá příroda se pomalu ale jistě začne uzavírat, aby do ní chlad neprostoupil. A člověk není výjimkou. Imunita má za úkol vás chránit před nepříznivými vlivy zvenčí. Je to jakési „brnění“ (kov), které má zamezit, aby vám do těla pronikl chlad, ale i další nepříznivé a škodlivé vlivy.

Naštěstí je konec léta spojen se sklizní úrody, která vám přináší široké spektrum minerálů a vitamínů. Největší zdroje jsou z dobré zeleniny a ovoce. Kromě klasických zeleninových jídel využijte i další formy zpracování. Poslední dobou jsou velmi populární tzv. „smoothies. Je to rozmixované ovoce nebo zelenina.

Vytvoříte si tím velmi lahodný a zdravý nápoj. Milují ho hlavně děti. Můžete si ho i ochutit různými přísadami. V případě zeleninových smoothies se doporučuje dát pár kapek olivového oleje. Ten by měl zlepšit získání všech zdravých složek ze zeleniny.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků