Děti

Konec školního roku podle Feng Shui

Rodina jsou děti. Děti jsou škola. Škola jsou známky a vysvědčení. A právě červen je měsíc, kdy se dává to nejdůležitější, závěrečné vysvědčení.

Je to cíl každého školáka, ke kterému by měl na konci roku dospět. Je to cíl, jako každý jiný. Platí zde stejná pravidla, jako u nastavení cíle kariérního, cíle podnikání, či celoživotního cíle.

Musíte nejprve vědět, co je vaším cílem. Musíte vědět, proč tohoto cíle chcete dosáhnout a pak si určit, jak toho dosáhnete. 

Děti často nejsou tak zodpovědné, aby si toto uvědomovaly samy, a tak jim v tom mají pomáhat rodiče. V dnešní době je však velmi rozšířený přístup volnosti ve výchově dětí. Děti si často „dělají, co chtějí“ a je jim dána velká volnost. Proto i vysvědčení již nebývá vnímáno tak důležitě, jako tomu bylo v minulosti.

Pokud v rodině preferujete volný přístup, pak s příchodem koně můžete ještě více zvolnit a začít pomalu prožívat prázdninovou náladu. Můžete dětem „uvolnit otěže“ a nechat je užívat si krásu června a jeho volných a hravých energií.

Tuto energii však rozhodně nenačerpají s mobilem či tabletem v posteli. Musí trávit co nejvíce energie venku s ostatními dětmi. Měly by mít hodně pohybu, sportovat, hrát hry a být venku co nejdéle (v červnu máme nejdelší dny v roce).

Je-li vaše rodina spíše cílevědomá a vedete své děti k realizaci jejich cílů, pak v červnu budou mít nejvíce sil k finiši. Pokud tedy ještě není vysvědčení rozhodnuté a je co dohánět, můžete k tomu vyžít sílu koně. Stačí si uvědomit cíl a koně k cíli nasměrovat.

Svojí silou, rychlostí a zaujetím vám pomůže cíle dosáhnout. Kůň ale potřebuje mít jasnou motivaci –zapálení, vášeň a „chtění“. Kůň tak musí vědět „proč“ má cíle dosáhnout. Musí k tomu mít zajímavý důvod, pro který se může nadchnout. Pak je nezastavitelný.

Dokážete-li takto své dítě motivovat, bude mít dost sil na to, aby svých cílů dosáhlo a vysvědčení bylo takové, jak si dítě ve spolupráci s vámi nastavilo. Ale pozor: každé vítězství má být sladké. Proto nešetřete odměnou, pokud je co odměňovat. Vaše dítě se musí cítit jako vítěz a vítěze musíme vždy oslavovat.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: iStock

Diskuze: příspěvků