Bydlení

Která barva se nejvíce hodí do ložnice?

Sbírání kytiček

Každý z nás občas touží po nějaké změně svého obydlí.

Pokud plánujete či již provádíte rekonstrukci bytu a vybíráte vhodnou barvu do vaší ložnice, jste to přesně vy, pro koho jsme dnes se společností KOUBA INTERIER připravili význam jednotlivých barev a vhodnost jejich použití právě v ložnici.


Červená

Barva symbolizující vášeň a lásku, při pohledu na ni Vám může stoupnout krevní tlak. Pokud byste chtěli touto barvou vymalovat svoji ložnici, tak raději v některé z tmavších odstínů. Sytě červená by Vám totiž na spánku moc nepřidala. Pokud toužíte mít v ložnici červenou barvu a zachovat si přitom prostředí podporující klidný spánek, je vhodné červenou „vyplnit“ doplňky, jako jsou dečky či porcelán.


Oranžová

Barva plná energie, podporující myšlení. V minulosti byla tato barva (pohled na ni) údajně používán pro léčbu onemocnění plic. Pokud neprovozujete sanatorium, není tato barva pro ložnici vhodná, její energičnost totiž v žádném případně nepodporuje klidný spánek.


Žlutá

Tato barva je synonymem pro štěstí, smích a příslib lepších časů. Rovněž je jí přisuzována schopnost „stimulovat nervy“. Ideální volba do ložnice? Ano, ale s mírou. Ve velkém zastoupení totiž může žlutá vyvolávat frustraci či dokonce hněv. Navíc, malé děti mají údajně v místnostech vymalovaných žlutou barvu tendenci více plakat. Pokud tedy nemáte stinnou ložnici, kterou by bylo třeba „oživit“ žlutou barvou, zastupte ji v ložnici, stejně jako v případě červené, různými dekorativními doplňky.


Zelená

Uklidňující barva, znamenající hojnost a vitálnost. Může mít uklidňující účinky. Je tedy vhodnou barvou do ložnice. Ovšem pozor, s postupem času může tato barva budit dojem „nudy“.


Modrá

Uklidňující barva podporující kreativitu. V tmavém odstínu působí chladně, ve světlém však již ne. Modrá barva má údajně schopnost odhánět noční můry. Světle modrá je vhodná jako „hlavní“ barva do ložnice. Mějte však na paměti vhodnost světlého odstínu, ten tmavý by totiž mohl mít přesně opačné účinky, než jsou ty, které očekáváte, tj. deprese, chladnost, samotu, úzkost.


Kromě samotných zdí rovněž hraje roli barva nábytku, u toho byste se měli řídit stejnými pravidly. V případě nábytku do kuchyně samozřejmě hraje roli i jeho tvar (velikost, hrany apod.), toto už jsou ale informace na celý další článek. Pokud Vás zajímají možnosti nábytku do ložnice ve vašem případě, neváhejte a oslovte odborníky ze společnosti KOUBA INTERIER, specialisty na návrh nábytku do moderních ložnic.

Komerční prezentace
Foto: archiv Sapeli
28. 5. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků