Bydlení

Květinová dekorace

Sbírání kytiček

Chcete potěšit sebe, partnera, kamarádku nebo třeba překvapit kolegyni, až bude mít narozeniny? Pak nekupujte kytici květů, ale vyrobte originální aranžmá!

Jako základ použijte floristickou hmotu zvanou florex. Prodává se ve tvaru kvádru nebo krychle, z nichž si vyřízněte přesně takový, jako potřebujete, nebo si lze rovnou zakoupit konkrétní tvary (koule, srdce a podobně). Důležité? Předem ji nechte důkladně nasáknout vodou.

Vybírejte to, co chcete

Připravte si květiny podle svého výběru, nebo se inspirujte aranžmá vytvořenými profesionály v květinářstvích. Ale i bez ohledu na ně stále vedou hlavně červené a růžové barvy, což však neznamená, že si nemůžete připravit něco zcela jiného. Zejména pro významnou událost lze doporučit dekoraci s květy orchideje rodu Cymbidum, které zkuste doplnit rostlinou zvanou nevěstin závoj. Ovšem vše je jen otázkou vkusu, umu poskládat barvy a také vaší peněženky (orchideje jsou krásné, vydrží déle než jiné květiny, avšak také více stojí).

Jak na to

Všem připraveným květům a ostatním částem rostlin, včetně listů, seřízněte stonky – čím podélnější bude řez, tím lépe přijmou vodu. Postupně je zapichujte do hmoty, postupujte podle takzvané kostry (nejprve vytvářejte mezi květy větší mezery, které pak zaplníte). Díky tomuto postupu se vám nestane, že byste nachystanou živou dekoraci „vyplýtvaly“ na menším kousku florexu a už byste neměli další na dokončení své práce. Pro větší efekt celé aranžmá podložte výrazně barevnými textilními listy a ozdobte travinami.

Doporučujeme

– Aby vám aranžmá déle vydrželo, po několika dnech zkontrolujte, zda hmota nevysychá, a doplňte vodu, Pro tento účel je vhodnější, když květinová dekorace leží na mělké skleněné misce.

– Orchidej Cymbidium je choulostivá na přílišné teplo; aranžmá, kde použijete právě její květy, nepatří do příliš vytopených interiérů. Velkou parádu však bude dělat například v zimní zahradě nebo ve vstupní chodbě.

Připravila: Marcela
Aranžmá a foto: Belles Fleurs
2. 4. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků