Rodina

Květiny vybírejte podle příležitosti!

Ne každá květina se hodí pro všechny příležitosti. Důležitá je i jejich kombinace a barvy. Kdo není florista, těžko bude znát kompletní květomluvu, základy se ale mohou hodit.

Ty tam jsou doby, kdy jste stejnou kytici mohli dát paní učitelce, babičce, kamarádce i mamince. Význam se tolik neřešil. Dnes už je tomu jinak. Barva a kombinace květin totiž vypoví mnohé o vašich citech. Paní učitelce od svého dítěte určitě nechcete říct „Miluji Tě“. 

Květina podle příležitosti 

Květina potěší každou ženu. Ať už jí chcete vyznat city, omluvit se nebo projevit úctu. Někteří muži nosí ženám květiny pravidelně, jiní zase vůbec. A to je škoda. Květinou toho mohou tolik sdělit

Na první rande 

V jednoduchosti je krása a vy ve své vyvolené určitě nechcete vyvolat dojem, že si její lásku chcete koupit. Darujte ji jednu růži bez dalších příkras. Nebo třeba slunečnici

Kytička na Valentýna 

Růže jsou prostě klasika. Pokud nemá žena vašeho života jinou oblíbenou květinu, růže jsou jasná volba. Ideálně ty růžové (symbolizují něžnost, romantiku) nebo rudé (značí vášeň). Přiměřeně velká kytice růží se hodí i pro další příležitost – žádost o ruku

Kytice k narozeninám

Ideální je vazba z několika druhů květin. Její velikost přizpůsobte tomu, zda se jedná o významné životní jubileum či nikoli. 

Omlouvám se

Na něco jste zapomněli? Potřebujete vyžehlit průšvih? Vyberte takový druh, který běžně nekupujete. Ideálně nějakou „exotickou“ květinu. Lilie, orchidej nebo nějaká netradiční barevná kombinace oblíbeného druhu vaši milou určitě obměkčí. 

Exotická květina

Jmeniny 

Jednodušší vazba, která potěší. Popřemýšlejte, jaké květiny žena preferuje? 

Do porodnice 

Nejprve si zjistěte, zda ženě kytici do porodnice můžete donést. V některých porodnicích totiž je přísný zákaz květin na pokoji. Pokud dostanete svolení, volte takové květiny, které nevoní příliš intenzivně. Barvu volte s ohledem na pohlaví děťátka. 

Květiny jsou i pro muže 

Netradiční vazba nebo kombinace s něčím oblíbeným potěší nejednoho muže. Co třeba kytice s uzeninami? 

Pro malá děvčátka 

I malé princezny potěší kytička. Měla by být menších rozměrů a v něžných tónech růžové nebo oranžové. 

Růžová květina

Jak je to s barvami? 

Jejich volba je neméně důležitá. Co která barva vyjadřuje? 

Bílá – nevinnost, čistota 

Růžová – romantika, něžná láska, sympatie 

Žlutá – veselá, pohodová, někdy ale i žárlivá 

Červená – vášeň, láska 

Zelená – štědrost, naděje 

Už jste moudřejší? Když se budete řídit našimi radami, nikdy nešlápnete vedle a na tváři každého obdarovaného vykouzlíte úsměv.

KP
Foto: kvetinyonline.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků