Krása

Laserová epilace: jak funguje a na co si dát pozor?

Sbírání kytiček

Už vás nebaví každodenní holení a nervozita z rašících chloupků? Laserová epilace nabízí pohodlné řešení. Díky nejmodernějším technologiím už není tak drahá, lze ji použít takřka po celém těle a působí na všechny typy chloupků.

Jak laserová epilace probíhá

Laserový paprsek se skrz pigment v chloupku dostane k vlasové cibulce, kterou vysokou energií rozpustí. Proto máte-li světlé chloupky, nemusí na vás každý přístroj působit. Ideální je třeba diodový laser, který jako jeden z mála funguje na všechny fototypy pokožky. Používají jej například na pražské klinice Miracle Esthetic Clinic and Spa.

Jedno ošetření trvá zhruba 15-20 minut v závislosti na epilované části těla. Nejprve je třeba pokožku vyčistit a připravit na ošetření. Samotná epilace je zcela neinvazivní. Spočívá pouze v přikládání speciálně tvarované hlavice k ošetřované partii. Na závěr terapeutka pleť ošetří zklidňujícím krémem tak, aby nedošlo k začervenání a pálení pokožky. 

Kolik ošetření bude potřeba a je efekt vždy trvalý?

Záleží na použitém přístroji, typu pleti a hustotě chloupků. Například pro kompletní odstranění chloupků na nohou by mělo stačit 5-6 návštěv. Ale pozor! Je třeba dodržet doporučované odstupy mezi ošetřeními v rozmezí 4 až 6 týdnů. Jen tak se podaří narušit růstový cyklus všech chloupků. Při delších rozestupech se celý proces prodlouží. Efekt dobře udělané laserové epilace je trvalý, dochází totiž k nevratnému zničení zárodečných lůžek, odkud jinak chloupky vyrůstají.

Pozor: ne každý laser je bezbolestný

Při výběru kliniky nekoukejte jen na cenu, ale pročtěte si i průběh ošetření. Vyhněte se raději těm klinikám a studiím, kde používají metody vyžadující přípravu v podobě aplikace znecitlivujícího krému. Nejmodernější lasery se speciálními hlavicemi jsou tak šetrné, že je epilace bezbolestná i bez místního znecitlivění.

Čeho se vyvarovat před první epilací?

1,5 měsíce před ošetřením už nepoužívejte k odstraňování chloupků žádné metody, které zasahují do vlasové cibulky chloupku: nevytrhávejte je pinzetou, neepiluje strojkem ani voskem. Používejte pouze žiletku či nůžky. 14 dní před laserovou epilací vynechte návštěvy solária, neopalujte se ani na přímém slunci a nepoužívejte samoopalovací krémy. Jdete-li na ošetření v létě, používejte pár dní před ošetřením laserem krémy s vyšším ochranným faktorem.

Ptáte se na cenu? I ta se liší podle použitého přístroje a konkrétní kliniky. Hlavní roli tu hraje velikost ošetřované partie – nejlevnější je proto horní ret, kde vyjde jedno ošetření zhruba na 1 300 Kč. Prohlédněte si kompletní ceník laserové epilace.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
5. 3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků