Zdraví

Laserové operace jsou rychlé a bezpečné: Jaký typ zákroku vybrat?

Sbírání kytiček

Technologie se neustále vyvíjí a dvojnásob to platí o oční chirurgii, ve které lékaři získávají přístup ke stále lepším metodám korekce zraku. Moderní technologie však automaticky negarantují úspěch operace. Důležitý je také zkušený tým specialistů, pečlivé předoperační vyšetření a precizně provedený chirurgický zákrok. V současné době existuje několik typů laserových operací. Jak tedy zvolit tu úplně nejvhodnější?

Laserové refrakční operace zaznamenaly za poslední dekády obrovský pokrok. „Současných skvělých výsledků dosáhly zejména díky zdokonalování technologií. Skloubením se zkušeným refrakčním chirurgem stojí laserové operace na vrcholu bezpečnosti, kvality, přesnosti a zlepšení kvality života,“ tvrdí MUDr. Jakub Ventruba, Ph.D. z oční kliniky Lexum. Zákroky jsou navíc bezbolestné a rychlé.

Přesný čas záleží na stanovené metodě. Jaké to mohou být?

Femto LASIK patří mezi nejčastěji používanou metodu. Spojuje preciznost a dokonalost dvou laserů použitých současně. Femtosekundový laser vytvoří tenkou rohovkovou lamelu (flap) a excimerový laser dokáže kromě dioptrií řešit současně i jemnější optické vady oka (aberace vyššího řádu). Tento zákrok je velmi šetrný, přesný a pro klienta velmi bezpečný.

Technologie ReLEx Smile umožňuje provádět zákrok šetrný ke tkáním oka a řešit i vysoký počet dioptrií. Zákrok probíhá pouze za asistence femtosekundového laseru bez nutnosti vytvářet a odklápět povrchovou lamelu rohovky. Femtosekundový laser vytvoří refrakční lentikulu (rohovková tkáň), kterou pak chirurg pomocí miniaturního řezu vyjme z rohovky. Velikost lentikuly závisí na velikosti refrakční vady.

Operace i následná rekonvalescence je rychlá a bezbolestná. Zmíněný typ je sice finančně nejnáročnější, ale minimalizuje projevy spojené s problémy poraněním lamely (nařasení, traumatické poranění) a pooperační výskyt suchého oka. Povrch rohovky zůstává vždy neporušený.

Metoda ReLEx Smile využívá špičkovou a moderní technologii, která minimalizuje pooperační obtíže se syndromem suchého oka a obtíže spojené s traumatem lamely.  Což může být výhodou například u klientů, kde by byl nebezpečný možný kontakt rohovky (kontaktní sport či profese). Samotný zákrok je pro klienta kratší díky tomu, že používáme pouze femtosekundový laser.

Ostré vidění nastupuje už po několika hodinách a klienti jsou až překvapeni, jak perfektně vidí. Díky profilu refrakční lentikuly a velikosti optické zóny dochází u řady klientů k minimálním problémům s viděním za šera, které pociťovali při nošení kontaktních čoček,“ říká MUDr. Magdaléna Vokrojová, Ph.D., z oční kliniky Lexum.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Lexum
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků