Volný čas

Leden podle Feng Shui: příprava na rok 2023

Podle Feng Shui začíná v lednu tzv. mezidobí země. Je to čas mezi starým a novým rokem a také mezi sezonou zimy a jara. Podle čínského kalendáře začíná rok 2023 22. ledna.

Energie země nám umožňuje vnímat realitu, skutečnost, fakta a inklinuje ke stabilitě a rovnováze. Pokud si tedy chceme co nejlépe nastavit nový rok abychom dosáhli stability a rovnováhy, měli bychom se na něj připravovat právě v lednu.

Využijte tento čas pro přípravu a plánování celého nového roku. Víme, že naši životní rovnováhu tvoří devět důležitých oblastí života: naše já (uvědomit si kdo jsme, jaké jsou naše silné stránky, náš přirozený talent), naše životní cesta (co máme v životě dělat, k čemu jsme byli povoláni, k čemu své silné stránky máme využít), vztahy, rodina, bohatost života a zdraví, pravidla a řády, budoucnost, domov a zázemí, cíle a vize. Těchto devět oblastí života má vytvářet celkovou životní rovnováhu.

Zamyslete se v lednu, jak si chcete jednotlivé oblasti svého života nastavit, aby dohromady vytvořily pro vás životní rovnováhu. Jak je využívat k tomu, abyste na své životní cestě dosáhli svých cílů.

Pro každou oblast si stanovte jasný cíl pro rok 2023. Pak si určete základní tři kroky (milníky), jak tohoto cíle chcete dosáhnout. Využijte k tomu energie roku 2023, kterému bude vládnout vodní zajíc a letící hvězda č. 4. Tím dostanete podporu energie roku a nebudete muset tolik vynakládat svoji vlastní energii.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků