Akce

Lejla Abbasová má dřevěné koně

Sbírání kytiček

Představovat Lejlu Abbasovou asi není nutné. Známá moderátorka se nakrátko ocitla v politice jako tisková mluvčí ministra pro lidská práva a národnostní menšiny Michaela Kocába. 

Možná ale nevíte, že se Lejla už několik let věnuje charitě. Vedle nadační fondu Assante Kenya o sobě dává vědět také díky projektu MEDELA,jehož prostřednictvím pomáhá ohroženým dětem z nejrůznějších koutů světa.


Zajímavá událost čeká Medelu v sobotu 26. června 2010. Na dostihovém závodišti v Pardubicích se uskuteční charitativní dostih známých osobností MEDELA CUP na dřevěných koních. A jak proběhly přípravy?


I tentokrát Lejlu podporuje řada známých osobností. Nedávno se sešly na přípravném kempu v pražském Paláci Aventin, aby rozšířili stáj Projektu MEDELA o nové koně vlastnoruční výroby a absolvovali první letošní společný trénink. Zatímco se Eva Decastelo, Lilian Fischerová, Ester Janečková, Michal Dvořák a Miroslav Etzler pustili do práce se štětci a barvami, představila zakladatelka charitativního Projektu MEDELA Lejla Abbasová aktivity pomoci ohroženým dětem, kterým bude i letos rozdělen výdělek z dobročinných akcí, tedy také z dostihu MEDELA CUP.

Pod rukama soustředěných žokejů vznikla unikátní výtvarná umělecká díla, která společně s jezdci vyrazí 26. června v Pardubicích na trať charitativního dostihu MEDELA CUP. Své koně žokejové-výtvarníci na místě také pokřtili, na startu MEDELA CUPU tedy nastoupí: moderátorka Eva Decastelo s kobylkou Den&Noc, modelka Lilian Fischerová na koni Vincent&Valérie, moderátorka Ester Janečková a oř Esterházy, hudební Michal Dvořák stvořil a osedlá koně Vysmátý-Žralok a herec Miroslav Etzler s Chameleonem. Lejla Abbasová opatřila svého koně plastelínovými neštovicemi a pojmenovala ho těžko vyslovitelným jménem Íhahá – Au & Hí –HáháJ. MEDELA CUPU v Pardubicích se zúčastní také herečky Vilma Cibulková, Míša Maurerová, Dana Morávková a Kateřina Sedláková.

 Výtěžek z akce bude rozdělen mezi aktivity pomáhající ohroženým dětem a jejich rodičům v České republice (Život nanečisto, www.muzydetem.cz), Guatemale (projekt Asociace Ixchel ve spolupráci s nadačním fondem Inka, www.peru.cz/inka), Čečensku (Berkat o.s. – Praktický Rodinný Institut Eva-PRIE, www.berkat.cz) a v Keni (projekt Tuum – NGO Shade ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou universitou v Brně).  

Připravila: Eva Šarfová
Foto: Lejla Abasová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků