Akce

Letní Letná

Tak jako pravidelně každý rok, poslední dva týdny v srpnu, budou na pražské Letné stát menší či větší cirkusová šapitó, ve kterých se odehrají různá cirkusová a divadelní představení, a to u příležitosti již 8. mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla.

Nový cirkus je umělecký směr, který kombinuje cirkusové dovednosti s divadlem. Je to ten nejlepší koktejl namíchaný z těch nejchutnějších ingrediencí cirkusového řemesla, pouličních představení, divadla, tance, výtvarného umění i hudby.

Velká pozornost je zde kladena na děti, které mohou každý den shlédnout minimálně čtyři představení určena speciálně pro ně, nicméně vzhledem k vysoké kvalitě souborů a účinkujících jistě zaujmou a pobaví všechny věkové kategorie. Cena vstupenky na dětské představení je 70 Kč.

Těm maminkám, které mají pocit, že mají doma „malého komedianta“ nabízí Letní Letná vynikající příležitost v podobě příměstského letního tábora. 2. ročník letní festivalové školy Letní Letňák je určen pro děti a dospívající ve věku 6 – 15 let a koná se ve dnech 21. 8. – 4. 9. od 7.30 do 17.00. Děti čeká výroba loutek a masek, malování, divadlo, chůze na laně, žonglování a mnoho dalších artistických dovedností. Je potřeba se však přihlásit včas, neb kapacita je omezena.

I pro dospělé je připraveno spousta zábavy. Každý den si mohou vybrat minimálně ze dvou večerních představení či posedět ve festivalové kavárně a zaposlouchat se tam do živé hudby, zatímco jejich ratolesti budou kolem spokojeně pobíhat nebo sledovat jedno z mnoha probíhajících představení.

Letní Letná je rozhodně jeden z nejzábavnějších a nejpohodovějších festivalů pro celou rodinu. Takže až se budete procházet po Letné, nezapomeňte zajít až do jejího rohu k Hanavskému pavilonu, kde tento mezinárodní festival probíhá a užijte si báječně uvolněnou letní atmosféru.

Letní Letná vpluje mezi diváky 21. 8. v 21.00 s lodí Malabar a jejím roztodivným průvodem. Pro všechny diváky je tento den zdarma.

Více informací o festivalu na http://www.letniletna.cz

Připravila: Magda
Foto: Artsmarketing
17. 8. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků