Kosmetika

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé vlasy zase bývají většinou velmi jemné, a tím pádem náchylnější k poškození. A v létě to platí dvojnásob. Klíčem k řešení je nejen šetrné zacházení, ale především používání kvalitní kosmetiky určené speciálně pro blond vlasy. Plavá hříva vyžaduje nejen dokonalou hydrataci a regeneraci, ale také zachování krásného blond odstínu.

Blond vlasy v historii
Blondýnky mají jakési výsadní postavení od nepaměti. Odbarvování vlasů na blond znaly ženy již ve starém Řecku. Dokonce i antičtí bohové jsou znázorňováni vesměs se světlými vlasy. Římané stříhali své světlovlasé zajatce a otroky a z jejich vlasů si nechávali zhotovit blond paruky. Významní muži si nechávali kadeře posypat zlatým práškem, nebo si do nich nechávali zaplétat zlaté nitky. Lidé z chudších vrstev pak řešili zesvětlování vlasů klasickým způsobem – používáním heřmánku a vystavováním se slunci.

Plavé vlasy miloval také francouzský král Ludvík XIV. On sám se rád nechával na obrazech malovat jako plavovlasý bůh Slunce – Apollón. Také jeho milenky byly vesměs blondýnky. Ve Versailles je dokonce speciální sál nazvaný „Komnata krásek“. Tady si můžete prohlédnout sedmnáct portrétů šlechtičen, které mají všechny překvapivě právě blond vlasy.

V novodobých dějinách se kult blond vlasů točí kolem hvězd filmového plátna. Miliony žen na celém světě toužily a touží být jako Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Pamela Anderson, Reese Whiterspoon nebo třeba Scarlett Johansson. Naštěstí dnes už není takový problém stát se „opravdovou blondýnkou“. Stačí sáhnout po kvalitních kosmetických produktech a barvách (například BlondMe, Palette, Syoss nebo Nivea).

Pravidelná péče
Blond vlasy jsou většinou jemné, slabší a křehké. Proto potřebují pravidelnou péči
a zvýšenou pozornost. Na trhu je velký výběr kosmetických produktů určených speciálně pro blond vlasy, pečlivě však vybírejte a neřiďte se jen nízkou cenou. Šampony, kondicionéry, séra či masky by měly odpovídat typu vlasů (suché, mastné, lámavé), ale měly by být kvalitní. Nejlepší jsou produkty zakoupené v kadeřnických salonech. Vyzkoušejte například značku BlondMe. Nabízí profesionální pečující a stylingové přípravky, které ve své receptuře obsahují speciální složku Keralumière Infusion pro hloubkovou péči a oslňující lesk. Vyživující mikročástice vyplní váš vlas, aby byl silnější a zdravější, zatímco detoxikační čisticí složky z vlasu odstraní nečistoty způsobené životním prostředím.
 

 Šampon pro blond vlasy Blonde Gloss

Šampon pro blond vlasy Blonde Gloss

Šampony

Jemné vlasy mají tendenci se více mastit, takže je třeba mýt je častěji. Jestliže si myjete vlasy denně nebo jednou za dva dny, používejte přípravky pro časté mytí. Nezapomeňte na pravidlo, které platí obecně – šampon zásadně nikdy neaplikujeme přímo z lahvičky do vlasů. Nejprve ho rozetřeme v dlaních. Dále pokožku jemně promasírujeme a šampon důkladně opláchneme vodou. Při častém mytí není třeba mycí proces opakovat, stačí jedna dávka šamponu. Vyzkoušejte

Šampon pro blond vlasy Blonde Gloss od Nivey
Speciální složení obohacené o výtažky z plodu palmy acai a UV filtr hýčká vlasy bohatou hydratační lázní. Obnovuje vysušené a lámavé části vlasů, uhlazuje jejich povrch, a zvyšuje tak zářivost blond barvy a melírů. UV filtr chrání vlasy před sluncem.

 Kondicionér pro blond vlasy Blonde Gloss

Kondicionér pro blond vlasy Blonde Gloss

Kondicionéry, balzámy

Blond vlasy se často barví a melírují, takže bývají vysušené. Proto je dobré používat kondicionéry a balzámy. Výborné jsou přípravky, které se již po umytí šamponem nemusí oplachovat, protože vydrží na vlasech déle, a mohou je tak lépe vyživit. Vyzkoušejte

Kondicionér pro blond vlasy Blonde Gloss od Nivey
Rozzáří a znovu oživí blond barvu i melíry. Pečuje o vlasy a intenzivně je hydratuje. Uhlazuje povrch vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání. UV filtr chrání vlasy před sluncem.

Kúry a masky

 Pěnová kúra Blond Me

Pěnová kúra Blond Me

Pro dosažení dokonalého blond odstínu se často uchylujeme k odbarvování, melírování a barvení. I když používáme kvalitní barvicí přípravky, neměli bychom zapomínat na důkladnou regeneraci, hloubkovou hydrataci a výživu naší hřívy. Pro takové případy jsou vhodné regenerační kúry, které vlasy posílí a navrátí jim pěkný a zdravý vzhled. Kúry a vlasové masky posílí vlasovou strukturu, takže dojde současně i ke zvětšení objemu. Vlasy budou lesklejší, zdravější a příjemné na dotek.

Oživující pěnová kúra pro blond vlasy BlondMe

Pěna pro osvěžení blond tónů, vhodná pro všechny blond vlasy & všechny směry blond tónů. Osvěžuje blond vlasy pro jejich výraznější rozzářenost. Jemně pigmentovaná receptura používá extrakt z citrusů pro rozzáření a oživení mdlých a matných blond tónů v době mezi blond barevným ošetřením.


Ochrana před vnějšími vlivy
V létě je třeba myslet také na ochranu vlasů. Letní měsíce slibují dny zaslouženého odpočinku na dovolené. Tady však na naše vlasy zaútočí nejen sluneční paprsky, ale také slaná nebo chlorovaná voda nebo vítr. Raději dopředu počítejte s tím, že v létě budete muset vlasům věnovat zvýšenou pozornost. Investujte do kvalitních přípravků s UV filtrem. Na dovolené nezapomeňte nosit klobouk nebo čepici, nevystavujte vlasy slunečním paprskům mezi 10. – 15. hod. a po koupání ve slané či chlorované vodě je nezapomeňte opláchnout sladkou vodou bez chloru.

Rady na závěr

 

  • Vaše blond hříva ocení také výživu „zevnitř“. Dopřejte si proto alespoň dvakrát ročně tříměsíční kúru v podobě užívání vitaminů pro zdravé vlasy (Nutricap, Viaderm, Evocaps).
  • Alespoň jednou měsíčně si udělejte čas a zajděte na masáž hlavy. Ta vás nejen uvolní, ale také prokrví vlasovou pokožku, takže se k vlasovým folikulům dostanou potřebné živiny.
  • Jednou za měsíc zajděte do salonu a nechte si zastříhat konečky vlasů, případně dobarvit odrosty a melírky.
  • Pokud sázíte na přírodní recepty, vyzkoušejte heřmánek. Jednou měsíčně si připravte heřmánkový odvar, kterým vlasy po umytí opláchněte. Vaše blond hříva bude krásně lesklá
     

Naše tipy na perfektní blond barvy:

 Syoss Lightener

Syoss Lightener
 Palette Natural Creme Color

Palette Natural Creme Color

 

Připravila: Zuzana
Foto: Schwarzkopf, Nivea
27. 7. 2011

 


Diskuze: příspěvků