Krása

Letní péče o blond vlasy

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé vlasy zase bývají většinou velmi jemné, a tím pádem náchylnější k poškození. A v létě to platí dvojnásob. Klíčem k řešení je nejen šetrné zacházení, ale především používání kvalitní kosmetiky určené speciálně pro blond vlasy. Plavá hříva vyžaduje nejen dokonalou hydrataci a regeneraci, ale také zachování krásného blond odstínu.

Blond vlasy v historii

Blondýnky mají jakési výsadní postavení od nepaměti. Odbarvování vlasů na blond znaly ženy již ve starém Řecku. Dokonce i antičtí bohové jsou znázorňováni vesměs se světlými vlasy. Římané stříhali své světlovlasé zajatce a otroky a z jejich vlasů si nechávali zhotovit blond paruky. Významní muži si nechávali kadeře posypat zlatým práškem, nebo si do nich nechávali zaplétat zlaté nitky. Lidé z chudších vrstev pak řešili zesvětlování vlasů klasickým způsobem – používáním heřmánku a vystavováním se slunci.

Plavé vlasy miloval také francouzský král Ludvík XIV. On sám se rád nechával na obrazech malovat jako plavovlasý bůh Slunce – Apollón. Také jeho milenky byly vesměs blondýnky. Ve Versailles je dokonce speciální sál nazvaný „Komnata krásek“. Tady si můžete prohlédnout sedmnáct portrétů šlechtičen, které mají všechny překvapivě právě blond vlasy.

V novodobých dějinách se kult blond vlasů točí kolem hvězd filmového plátna. Miliony žen na celém světě toužily a touží být jako Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Pamela Anderson, Reese Whiterspoon nebo třeba Scarlett Johansson. Naštěstí dnes už není takový problém stát se „opravdovou blondýnkou“. Stačí sáhnout po kvalitních kosmetických produktech a barvách.

Pravidelná péče

Blond vlasy jsou většinou jemné, slabší a křehké. Proto potřebují pravidelnou péči
a zvýšenou pozornost. Na trhu je velký výběr kosmetických produktů určených speciálně pro blond vlasy, pečlivě však vybírejte a neřiďte se jen nízkou cenou. Šampony, kondicionéry, séra či masky by měly odpovídat typu vlasů (suché, mastné, lámavé), ale měly by být kvalitní.

Šampony

Jemné vlasy mají tendenci se více mastit, takže je třeba mýt je častěji. Jestliže si myjete vlasy denně nebo jednou za dva dny, používejte přípravky pro časté mytí. Nezapomeňte na pravidlo, které platí obecně – šampon zásadně nikdy neaplikujeme přímo z lahvičky do vlasů. Nejprve ho rozetřeme v dlaních. Dále pokožku jemně promasírujeme a šampon důkladně opláchneme vodou. Při častém mytí není třeba mycí proces opakovat, stačí jedna dávka šamponu.

Kondicionéry, balzámy

Pro dosažení dokonalého blond odstínu se často uchylujeme k odbarvování, melírování a barvení. I když používáme kvalitní barvicí přípravky, neměli bychom zapomínat na důkladnou regeneraci, hloubkovou hydrataci a výživu naší hřívy. Pro takové případy jsou vhodné regenerační kúry, které vlasy posílí a navrátí jim pěkný a zdravý vzhled. Kúry a vlasové masky posílí vlasovou strukturu, takže dojde současně i ke zvětšení objemu. Vlasy budou lesklejší, zdravější a příjemné na dotek.

Ochrana před vnějšími vlivy

V létě je třeba myslet také na ochranu vlasů. Letní měsíce slibují dny zaslouženého odpočinku na dovolené. Tady však na naše vlasy zaútočí nejen sluneční paprsky, ale také slaná nebo chlorovaná voda nebo vítr. Raději dopředu počítejte s tím, že v létě budete muset vlasům věnovat zvýšenou pozornost. Investujte do kvalitních přípravků s UV filtrem. Na dovolené nezapomeňte nosit klobouk nebo čepici, nevystavujte vlasy slunečním paprskům mezi 10. – 15. hod. a po koupání ve slané či chlorované vodě je nezapomeňte opláchnout sladkou vodou bez chloru.

Rady na závěr

  • Vaše blond hříva ocení také výživu „zevnitř“. Dopřejte si proto alespoň dvakrát ročně tříměsíční kúru v podobě užívání vitaminů pro zdravé vlasy.
  • Jednou za měsíc zajděte do salonu a nechte si zastříhat konečky vlasů, případně dobarvit odrosty a melírky.
  • Pokud sázíte na přírodní recepty, vyzkoušejte heřmánek. Jednou měsíčně si připravte heřmánkový odvar, kterým vlasy po umytí opláchněte. Vaše blond hříva bude krásně lesklá.
Připravila: Eva Šarfová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Schwarzkopf, Nivea
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků