Akce

Libuška Vojtková cvičí s „těhulkama“

Sbírání kytiček

Tanečnice Libuška Vojtková po prázdninách začne cvičit s budoucími maminkami. Připravuje se tak pod vedením Davida Hufa na dráhu trenérky.

Mnozí by si asi mohli myslet, že sympatická Libuška čeká miminko. Opak je pravdou, tedy prý prozatím. „S přítelem přemýšlíme v poslední době nad společným bydlením. Miminko určitě přijde na řadu v ten správný čas,“ prozradila tanečnice, která si nový projekt nemůže vynachválit. „S Davidem Hufem nás dala dohromady společná kamarádka Marie Růžičková, ředitelka Kroužků na Vltavě. Jde o skvělé centrum pro děti. Sama sem už delší dobu jezdím se synem Matyášem (5). Tým Davida Hufa 2befit zde organizuje a vede tréninky a kurzy nejen pro maminky. Maruška se zmínila, že plánuje otevřít kurz cvičení pro těhotné, který tu chyběl a hledá lektorku. Moc ráda jsem s její nabídkou souhlasila,“ upřesňuje.

Jelikož David Huf patří mezi nejlepší trenéry, vzal si právě Libušku pod svá křídla. „Snažíme se pro nastávající maminky připravit ten nejlepší kurz, aby se i v těhotenství cítily výborně. Samotnou mne cvičení s těhotnými zajímá od doby, kdy jsem sama byla těhotná, proto jsem s touto myšlenkou koketovala už delší dobu.“ Spojení cvičení pro těhotné s tanečnicí Libuškou Vojtkovou je jistě velmi dobrý nápad. „Náhoda tomu přispěla, s Libuškou se známe poměrně dlouho a vím, že má za sebou nejen úspěšnou kariéru tanečnice, ale také působí jako pedagog na taneční konzervatoři a sama je maminkou, což jsou předpoklady, aby byla také vynikající lektorkou tohoto typu cvičení. Sama projevila zájem takové kurzy vést a po dohodě jsme začali společně pracovat na jejím lektorském doškolení a obsahové přípravě kurzů,“ pochvaluje si David, který přiznává, že Libuška na sobě velmi pracuje a pečlivě se na svou další novou roli připravuje.

Kurzy budou probíhat v areálu Kroužků na Vltavě v uzavřených 4 týdenních blocích.
Cena 1 kurzu je 2 450 Kč a začíná se od 4. září ve dvou skupinách.
1. Skupina MALÉ BŘÍŠKO 1.-5. měsíc (úterý a pátek od 12:10 – do 13:10)
2. Skupina VELKÉ BŘÍŠKO 6.-9. měsíc (úterý a pátek od 13:20 – do 14:20)

Více informací naleznete na www.2befit.cz nebo www.krouzkynavltave.cz

3 otázky v souvislosti s cvičením pro těhotné maminky pro DAVIDA HUFA:


Je při tomto cvičení kladen důraz na přesnost a výběr cviků?

Samozřejmě, základním předpokladem pro zdárný průběh těhotenství je, aby každá budoucí maminka měla toto cvičení schváleno od svého lékaře. Jednotlivé cviky se pečlivě vybírají tak, aby cvičení bylo příjemné a užitečné ke zdárnému průběhu těhotenství.


Co byste poradil budoucím maminkám, aby si vzaly k srdci?

Hlavně aby měly na paměti, že těhotenství není nemoc a že pokud je vše v pořádku, tak aby se nesmyslně nepřejídaly a pravidelně se věnovaly jak správnému pohybu, tak dostatečně odpočívaly. Také pokud před těhotenstvím moc nebo nikdy pravidelně nesportovaly, aby to v jeho průběhu nepřeháněly. Mohly by si v tomto případě spíše uškodit, a proto doporučuji to nechat až po šestinedělí a o to pak s větší vervou.


Kde se kurz bude konat, v jaké pravidelnosti?

Máme vynikající zázemí v areálu Kroužky na Vltavě, což je unikátní centrum pro rodiče s dětmi, kde kurzy budou probíhat. První skupina začne již od 4. září. Kurzy budou probíhat v uzavřených 4 týdenních blocích.


3 otázky v souvislosti s cvičením pro těhotné maminky pro LIBUŠKU VOJTKOVOU:


Co je důležité v těhotenství při cvičení dodržovat?

Cvičení musí být pro nastávající maminku hlavně příjemné. Důležité je dodržovat pitný režim a správně dýchat.

Jak se tvé cvičení od ostatního liší?

Snažím se vložit do cvičení i taneční kroky a variace, aby to bylo pestřejší a maminky cvičení bavilo.

Jaký je smysl cvičení pro těhotné? Zde jistě nejde o hubnutí.

Cvičení v těhotenství zmírňuje bolesti zad, snižuje výskyt otoku končetin a křečových žil. Posílí svaly pánevního dna, což je důležité hlavně po porodu. Budoucí maminky se naučí správně dýchat a budou se cítit psychicky mnohem líp. Toto cvičení není na hubnutí, ale pravidelným cvičením se můžete vyvarovat zbytečnému nadměrnému přírůstku tělesného tuku.

Připravila: Katka
Foto: archiv firmy
30. 8. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků