Krása

Liposukce funguje, ale vyberte tu správnou!

Sbírání kytiček

Rádi byste se do léta zbavili efektivně faldíků a nejste si jisti, že to zvládnete jenom s pomocí cvičení a zdravého jídelníčku? Dost možná uvažujete nad liposukcí, která by vaše úsilí korunovala úspěchem. Dejte si však pozor, do kterých procedur investujete peníze. Protože ne všechny jsou skutečnou liposukcí, která vás tukových buněk skutečně zbaví.

Takzvanou bezbolestnou liposukci dnes nabízí kdejaký kosmetický salon. Často seženete vouchery za skvělé ceny i na slevových portálech. Natěšeně se vydáte na proceduru a už se vidíte, jak budete v plavkách vypadat skvěle. Jenže pak nakonec můžete zklamaně zjistit, že žádný zázrak se nekonal. Není divu. Tyto procedury totiž nejsou skutečnou liposukcí, ale pouhou lipolýzou. Ta spočívá v rozrušení tukových buněk, které se však z těla samy o sobě nevyloučí. Rozbité tukové buňky se totiž musí spálit při procesech látkové výměny. Aby byly výsledky skutečně efektní, je zapotřebí provést operativní ultrazvukovou liposukci, která vás tukových buněk v dané partii zbaví úplně.


Co dokáže ultrazvuk

Ultrazvuková lliposukce je něco úplně jiného. Jedná se o operační techniku odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob. Rozrušená tkáň se při ní odsává pomocí kanyly malého průměru, která je napojena na přístroj vyvíjející podtlak. Velkou výhodou tohoto zákroku je pak trvalý efekt jednorázové procedury, protože v dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost. Proto redukce jejich počtu způsobí v dané lokalitě trvalý efekt.

„Rozhodně tak nelze srovnávat lipolýzu s liposukcí a zároveň považovat za pravou liposukci tzv. neinvazivní ultrazvukovou liposukci, kavitační liposukci, či ultrazvukovou liposukci 3. generace. Tyto neinvazivní techniky představují pouhou lipolýzu a na veřejnosti jsou mylně označovány jako ultrazvuková liposukce,“ vysvětluje MUDr. Libor Kment z kliniky Esthé.
 

Nejšetrnější přístup

Pod názvem Vaser Lipo se skrývá dosud nejšetrnější a nejúčinnější forma operativní ultrazvukové liposukce. Lze ji použít na lokality, jako jsou podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka, kotníky. Má velmi dobrý pooperační efekt i při lehkém stupni volnější kůže. Přestože je doba zákroku závislá na velikosti upravované lokality a množství odsávaného tuku, obvykle se během této operace používá u větších lokalit celková anestézie, ale lze ji provádět i v lokální anestézii. Výhodou tohoto zákroku je i kratší doba rekonvalescence.

 

Jak to funguje?

Jelikož je tuk roztříštěn na emulzi, netvoří se po odsátí pod kůží ďolíčky. Zároveň dochází pouze k minimálnímu porušení kolaterálních tkání (tkání, které nejsou cílené k zásahu), oběhového a nervového systému, tudíž se výkon obejde i bez modřin, otoků a bolesti, jak je u ostatních liposukcí běžné. Většina pacientů se tak obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů.


Kolik vás to bude stát?

Přesnou výši částky, kterou zaplatíte za ultrazvukovou liposukci Vaser Lipo, vám stanoví na míru lékař při vstupní konzultaci. Je závislá na fyzických předpokladech, ale i na vašich přáních a potřebách. Například cena ultrazvukové liposukce břicha vyjde přibližně na 25 tis. Kč.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
10. 8. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků