Volný čas

Magický úplněk. Využijte ho ve svůj prospěch!

O magické síle Měsíce se už dávno přesvědčili naši předci. Ale i v moderní době můžete vyzkoušet jeho působení. Co byste (ne)měli dělat?

Na úplňku je příjemné to, že se opakuje v pravidelných intervalech, vždy po 29,5 dnech. Pokud byste se nyní necítili, můžete to zkusit zase za necelý měsíc. 

Společně s Danou Hodanovou, osobní terapeutkou ze Studia Danah, jsme pro vás připravili několik doporučení. Vyberete si?

Pozor na přibírání

Tělo má v den úplňku více síly a snese větší fyzickou zátěž. Na druhou stranu ovšem hrozí přibývání na váze. Pokud se nechcete dopracovat k vyšší hmotnosti, jezte v tento den pouze něco lehkého, nebo se postěte. Jednodenní půst se dá vydržet a kromě jiného se pozitivně projeví na detoxikaciNezapomeňte na pitný režim.  

Jako vhodné úplňkové cvičení lze doporučit SM systém, zejména pokud vás trápí potíže s páteří či klouby. 


Trable s láskou 

Navazovat nový vztah v době úplňku může být zrádné. Pod silou Luny snadno podlehnete okouzlení. Raději tedy nově objevenému partnerovi nic neslibujte, a ani si samy nestavte příliš vzdušné zámky. Zásadní rozhodnutí (nejen) v milostných vztazích ponechte na jindy.


A co zdraví?

V tento den se nemoci zhoršují, tělo se špatně uzdravuje, hodně lidí se doslova necítí ve své kůži. Proto je lepší neřešit zásadní zdravotní věci, spíše se snažte dodat organismu co nejvíce vitamínů, minerálů a aminokyselin. A až zima předá svou vládu jaru, pak se během úplňku vydejte do přírody a natrhejte si bylinky, slibují větší působení léčivých sil.  


Podpořte svou přirozenou obranyschopnost a vypijte například 100 ml Aloe Vera Gelu.


Odpočívejte

Užívejte si klidných relaxačních procedur. Pokud se na to cítíte, zajděte si na masáž, dopřejte si zábaly. Nebo si doma připravte lázeň s aroma esencí, relaxačně působí například levandule nebo ylang ylang. A pak umytým vlasům dopřejte výživný zábal a na pleť naneste masku, v tento den všechny prospěšné složky vaše tělo lépe přijme. 


Máte doma mazlíčka?

Rovněž zvířata na úplněk velmi silně reagují. Už jste patrně sami zpozorovali, že psi někdy dlouho do noci štěkají a osvědčené pamlsky nebo hry tentokrát nezabírají. Zvířata stejně jako lidé cítí nehmatatelnou sílu Měsíce a nezbývá nic jiného, než se těšit na další den


Společně se svým čtyřnohým kamarádem si pak udělejte delší procházku. Prospějete jemu i sobě. 


Připravila: red 

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků