Volný čas

Úplněk: jaký může mít vliv

O magické síle Měsíce hovořili naši předci. Ale i v moderní době můžete vyzkoušet jeho působení.

Na úplňku je příjemné to, že se opakuje v pravidelných intervalech, vždy po 29,5 dnech. Pokud byste se nyní necítili, můžete to zkusit zase za necelý měsíc.

Pozor na přibírání

Tělo má v den úplňku více síly a snese větší fyzickou zátěž. Na druhou stranu ovšem hrozí přibývání na váze. Jezte v tento den pouze něco lehkého. Nezapomeňte na pitný režim.  

Trable s láskou

Navazovat nový vztah v době úplňku může být zrádné. Pod silou Luny snadno podlehnete okouzlení. Raději tedy nově objevenému partnerovi nic neslibujte, a ani si nestavte příliš vzdušné zámky. Zásadní rozhodnutí (nejen) v milostných vztazích ponechte na jindy.

Odpočívejte

Užívejte si klidných relaxačních procedur. Pokud se na to cítíte, zajděte si na masáž. Nebo si doma připravte lázeň s aroma esencí, relaxačně působí například levandule nebo ylang ylang. A pak umytým vlasům dopřejte výživný zábal a na pleť naneste masku. 

Máte doma mazlíčka?

Rovněž zvířata na úplněk často reagují. Už jste patrně sami zpozorovali, že psi někdy dlouho do noci štěkají a osvědčené pamlsky nebo hry tentokrát nezabírají. Udělejte si společně se svým čtyřnohým kamarádem delší procházku. Prospějete jemu i sobě. 

Připravila: Věra Hájková 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.healthline.com/health/full-moon-effects, studio Danah
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků