Rodina

Máme méně sexu než dřív!

Sbírání kytiček

O sexu se píše, diskutuje, k dostání jsou sofistikované erotické pomůcky a prádlo. Ale když dojde na věc, čím dál více lidí si postelové hrátky odpustí a věnuje se úplně jiným činnostem. Alespoň to vyplývá z výsledků posledního výzkumu značky Durex.

Podle poslední studie britského institutu Natsal (Národní průzkum sexuálních postojů a životního stylu) z roku 2014 klesá frekvence milování. Lidé se sexu oddávají čím dál méně – průměrný počet pohlavních styků klesl z dřívějších pěti na tři měsíčně.

Mohly by v tomto alarmujícím trendu hrát roli knihy? Průzkum odhaluje, že ano. Lidé si prý v posteli dvakrát raději přečtou knihu, než aby se věnovali sexu.

 

Zde jsou statistiky:

  • 63 % lidí řeklo, že čtení beletrie pro dospělé je věc, která je dostane do správné nálady pro sex, ale jen 40 % lidí, kteří mají nějakou sexuální fantazii, ji sdílí se svým protějškem
  • 47 % lidí sdělilo, že by si přáli, aby jejich partner byl více otevřen jejich fantazii
  • chuť k rozšiřování sexuálních obzorů má 43 % respondentů – tvrdí o sobě, že jsou v posteli hraví
  • 28 % řeklo, že se cítí trapně, pokud mají se svým protějškem sdílet své sexuální představy či náměty na hry
  • 47 % respondentů si přeje, aby byl jejich partner více otevřený při sdílení jeho fantazií
  • Hraní rolí (17 %), zkoušení sexuálních pomůcek (17 %) a používání lubrikačního gelu (10 %), to jsou obecně nejpopulárnější věci, se kterými lidé experimentují


výzkum #50GamesToPlay společnosti Durex, 2 000 Britů ve věku 18-60 let, prosinec 2014


Realita versus fikce

Stačí zajít do knihkupectví a zjistíte, že knihami o erotice a sexu se to v nabídce jen hemží. Po přečtení takového díla získáte nutně dojem, že pokud nejste sexuální bohyně, o hodně v životě přicházíte. Jenže spoustě z nás schází inspirace a v knihách ji sotva najdete. Příběhy mají do reality hodně daleko.

 

Koukněte se na video!

Video #50GAMESTOPLAY ukazuje, proč je realita lepší než fikce. Značka, která je předním světovým odborníkem na zdravý a spokojený sexuální život, proto nyní uvádí premiéru dráždivého videa a představí nového průvodce #50GamesToPlay. Cíl je jasný – inspirovat páry k tomu, aby na Valentýna zkusily něco nového.

Toto žhavé video mělo premiéru 4. února 2015 na oficiálním YouTube kanálu značky. Video mimo jiné ukazuje, jaké vzrušení mohou páry zažít, pokud si o skvělém sexu přestanou jen číst. Odkaz zde: http://youtu.be/wpiL4_ugBys

 

Zahrajte si hru

Co tedy dodá lidem odvahu k opuštění fikce? Firma, která má 80 let zkušeností v oblasti sbližování párů a zkvalitňování jejich milostného života jak v ložnici, tak i mimo ni, věří, že odpověď spočívá v dodání trochy inspirace. Na podporu nového videa, vytvořila společnost průvodce #50GamesToPlay – příručku se sexuálními tipy, hrami a inspirací, která pomůže vrátit párům zábavu a vzrušení do jejich ložnic.

Expertka Durexu na sex a vztahy Susan Quilliam, která se podílela na tvorbě průvodce #50GamesToPlay, říká: „Přirozeně jsme přitahování ke zkoumání vlastního sexuálního potenciálu, k rozšiřování vlastních hranic a hledání nového pozdvižení. Každý den hledáme inspiraci z videí a knih, ale ne vždy přenášíme tyto dobrodružství do vlastních životů. Toto video a průvodce #50GamesToPlay dá snad párům malý impuls správných směrem.“

Celého průvodce #50GamesToPlay si můžete prohlédnout zde – http://www.durex.cz/50gamestoplay 

 

Připravila: Zuzana
Foto: Durex
11. 2. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků