Společnost

Mamma Mia! na vlastní nebezpečí, Petr Kolář zlomenina nohy!

Sbírání kytiček

Zpěvák Petr Kolář (47), který v posledních měsících na prknech Kongresového centra v Praze září v muzikálu Mamma Mia!, kde ztvárňuje roli cestovatele Billa, má pro strach uděláno i v osobním životě. A jednou se mu to už dokonce i vymstilo. Milovník zimních sportů se o tom rozpovídal v resortu Malevil, kam se svými kolegy z muzikálu vyrazil za adrenalinem.

„Já mám rád adrenalin v krvi. Člověka to nabíjí. Jsou typy lidí, kteří ho nemusí, ale já ho do jisté míry mám rád. Nesmí to být extrémně moc. V Malevilu jsme si vyzkoušeli čtyřkolky, jezdili jsme offroady. Pak jsme měli možnost si vyzkoušet lanové centrum, což jsem nedal, protože je to moc vysoké a já už na sebe dávám pozor. Už se o sebe bojím. Snažím se dění kolem sebe kočírovat,“ svěřil se zpěvák, který ale přiznal, že ne vždy tomu tak bylo.

„Ještě než jsem začal jezdit na snowbordu, tak jsem lyžoval. A tehdy jsem si vlastní chybou zlomil nohu. Pustil jsem to rychle. A když tam najedeš jednou nohou na bouli, tak tě to vyhodí. Takže jsem blbě spadl. To už je ale dávno. Byl jsem mladej, takže se to brzo zahojilo,“ smál se Kolář, který posledních deset let přesedlal na snowboard a nemůže si to vynachválit.

 

„Mám strašně rád jízdu na snowboardu. Před deseti lety jsem přesedlal z lyží na snowboard, což bylo v docela pokročilém věku, takže změna byla bolestivá. Tehdy jsem to celý týden lámal, ale neutekl jsem od toho, protože mě to bavilo. Teď mě baví jezdit v hlubokém neproježděném sněhu, což je dost nebezpečné, protožoe tam se pojistka nevztahuje. Je to na vlastní riziko a v tom je to nejlepší. Musím zaklepat, že na snowboardu jsem se ještě nezranil,“ zaklepal drsný rocker, který prozradil, co ho přimělo k tomu, aby zpíval písničky Mamma Mii. A přiznání je to velmi překvapivé.

„Já jsem kromě jiné vyrůstal na písničkách ABBY. Moje máma je poslouchala, takže jsme je měli na kotoučáku. Až později jsem je postupně přemazal a nahrál jsem si tam Beatles,“ smál se Kolář, který přiznává, že to neměl v muzikálu zpočátku vůbec jednoduché a byla to pro něj velká výzva.

„Mě bavilo, že je moje role víc činoherní a já jsem činohru za posledních dvacet let nedělal, tak jsem si to chtěl vyzkoušet. A musím říct, že je ta muzika tak skvělá, že do toho člověk pronikne a zjistí, že byli velmi nadčasové,“ dodal Kolář, který se sice musel poprat s činohrou a vyřešil to opravdu rockově.

 

„Já jsem odezíral od svých hereckých kolegů, jako je Jirka Langmajer, Jitka Asterová nebo Roman Vojtek. V tom muzikálu je strašně moc herců a já od nich odezíral, jak bych to mohl pojmout. Je to strašně příjemný, když některý z těch kolegů pak přijde a řekne: „Není to špatný.“ To mě potěší. Když jsem si ale nevěděl rady, tak jsem za nima šel a zeptal jsem se a poradili mi,“ dodal Kolář, který pracuje na nové desce, kterou by rád vydal do konce roku.

„Deska je ve fázi příprav. Chci ji vydat letos, ale nevím kdy. Říkám si, že by to mohlo být v září, ale nevím, jestli to stihneme. Chceme ji udělat tak, abychom s ní byli spokojení. Průběžně budu od března každý dva měsíce dávat na sociální sítě jednu písničku, aby si ji lidi poslechli a já měl zpětnou vazbu. Je to víceméně autorská deska. Já jsem člověk, který dokáže něco vymyslet, ale nedotáhnu to do konce, proto potřebuju někoho k sobě. A teď je to Miloš DoDo Doležal. Výborný producent a muzikant. My jsme naladěný na stejnou notu. Máme rádi stejnou hudbu. Jsme rockeři a přesně tenhle impuls jsem potřeboval,“ ukončil Kolář, který sice ještě neví, jak se deska bude jmenovat, na to má ale ještě dost času.

 

Připravila: -lc-
Foto: Pavel Vítovec/Malevil

9. 3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků