Shopping

Missoni a Lindex proti rakovině prsu

Sbírání kytiček

Italská módní značka Missoni se spojila s evropským módním řetězcem Lindex, aby společně podpořily výzkum rakoviny prsu. Výsledkem této spolupráce je jedinečná kolekce, která byla navržena tak, aby vytvořila pevný základ šatníku každé ženy.

Nabízí dámské oblečení, spodní prádlo, doplňky a dětské oblečení. Deset procent z prodejní ceny každého kusu oblečení bude věnováno na boj proti rakovině prsu.

Tuto italskou luxusní módní značku proslavily po celém světě pestré a snadno rozpoznatelné vzory. „Díky spolupráci se značkou Lindex máme příležitost každé ženě nabídnout dostupný design. Zároveň ale dostaneme něco zpět tím, že celosvětově šíříme povědomí o rakovině prsu. Dlouholeté úsilí společnosti Lindex podporovat výzkum rakoviny prsu na nás udělalo obrovský dojem,“ říká Angela Missoni.

V České republice bude výtěžek z prodeje kolekce Lindex – Missoni věnován na podporu projektu Bellis Young & Cancer. Ten nově vznikl pod záštitou Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Zaměří se na mladé pacientky s rakovinou prsu, které často nejsou začleněny v žádných stávajících pacientských organizacích. Důvodem bývá jak věkový rozdíl, tak různé společenské aspekty jako partnerství, sexualita, mateřství, zaměstnanost, rozdílné vnímání postavení ve společnosti, rozdílný styl komunikace aj.

Název projektu vychází z mnohačetné symboliky, kterou má sedmikráska (latinsky Bellis) pro mladé ženy. Pro pacientky má sloužit především jako symbol naděje. Takto jej uctívali dávno v historii např. Keltové.

Hlavním cílem projektu je sdružovat mladé pacientky s nádorovým onemocněním prsu. Vedle toho také poskytování laické psychologické pomoci, a to především prostřednictvím webových stránek, kde budou již vyléčené pacientky sdílet své zkušenosti a psychickou podporu těm ženámi, které tímto těžkým obdobím teprve prochází. Nedílnou součástí projektu bude i edukace pacientek, řešení problematiky mateřství a organizace pravidelných relaxačně-edukačních pobytů pro mladé ženy, které rakovinu prsu prodělaly nebo se s ní léčí. Účastnit se budou moci i se svými dětmi.

Připravila: Katka
Foto:Lindex
9. 10. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků