Soutěže

Mladší za 14 dní: vsaďte na Bio Retinol

Sbírání kytiček

Retinoidy, neboli deriváty vitamínu A, jsou často skloňovanou ingrediencí v péči o pleť a jednou z nejvlivnějších substancí mládí a krásy.

Jejich nejnovější generaci reprezentuje aktivní látka ALGAKTIV® RetinART, neboli Bio Retinol, který účinně a bez nežádoucích účinků řeší problémy pleti spojené se stárnutím, hyperpigmentacemi i nadměrnou tvorbou mazu. Najdete ho i v nové řadě péče o pleť.

Vrásky v lásce nemáme

Pleťová kosmetika s obsahem retinoidů je velmi účinným řešením pro různé typy pleti. Dokáže si poradit nejen s vráskami, ale i pigmentovými skvrnami a projevy mastné a aknózní pleti. Mnohé ženy přesto mají obavy z podráždění pleti nebo je odrazují různá omezení, která jsou potřebná při používání retinoidů dodržovat.

ALGAKTIV® RetinART dokáže víc

Hlavní účinnou látkou řady Bio Retinol je ALGAKTIV® RetinART. Nová generace retinoidů zpevňuje pleť a zvyšuje její elasticitu, vyhlazuje jemné linky, snižuje hloubku vrásek, zpomaluje stárnutí pokožky, redukuje pigmentové skvrny, snižuje začervenání pleti a sjednocuje její tón. V porovnání s retinolem i některými jinými retinoidy nemá ALGAKTIV® RetinART fotosenzibilační vlastnosti a nevykazuje podráždění pokožky ani žádné vedlejší účinky, jako je například pálení.

Navíc je oproti retinolu účinnější, s viditelnými výsledky již po 14 dnech používání. Na rozdíl od retinolu totiž nepůsobí v nejsvrchnější vrstvě kůže, tedy v pokožce (epidermis). Váže se na receptory beta v druhé vrstvě, zvané škára (dermis), a příznivě tak ovlivňuje buněčnou obnovu. Klinická studie, které se zúčastnilo 30 dobrovolníků nad 40 let, prokázala zvýšení pružnosti pleti a redukci pigmentových skvrn již po 1 měsíci používání a snížení hloubky vrásek o 20 % po 2 měsících používání.

Klinická studie, které se zúčastnilo 30 dobrovolníků ve věku mezi 18 a 40 let se sklony k akné, potvrdila o 20 % méně komedomů a redukci nadměrné tvorby kožního mazu o 32 % po 28 dnech používání. Obě studie potvrdily snížení zarudnutí pleti i zlepšení její hydratace.

V řadě Bio Retinol najdete denní a noční krém, oční krém a pleťovou masku.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.dermacol.cz.

Tři z vás mohou vyhrát denní krém Bio Retinol a pleťovou masku Bio Retinol v celkové hodnotě 448 Kč.

Soutěž probíhá od 31. prosince 2023 do 14. ledna 2024.

Výherci:

adriana.a
bison
citi

Zdroj informací: Dermacol
Zdroj fotografií: Dermacol


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků