Krása

Móda a optické triky

Příroda každému nadělila do vínku tělesné dispozice, které sice můžeme ovlivnit, ale jen do určité míry. A když už to nejde ani dietami, ani cvičením, pomůže módní kamufláž.

Málokterá žena je stoprocentně spokojená se svou postavou. Jedna řeší širší boky, druhá stehna, další nepříliš útlý pas. S tím vším i něčím navíc přitom dokážou pomoci optické zeštíhlovací triky.

Černá barva

Nemusíte ji mít od hlavy až k patě. Každý ví, že černá barva zeštíhluje, na druhou stranu přispívá k větší uniformitě. Navíc do černé se dnes oblékají i ultra štíhlé dívky a paní, které nemají potřebu cokoliv na svém těle skrývat.

Většího efektu dosáhnete, když budete barvy vhodně kombinovat. Černá nebo tmavá nejlépe zeštíhlují, pokud jsou v kontrastu se světlou barvou. Světlejší si oblečte spíše na horní část těla a dolní, problematičtější partie, zahalte do černé barvy. Zkuste také spojení hnědé a růžové, které je ideální na jaro a léto.

Džíny

Důležité je si je dobře vybrat. U tohoto oblíbeného kusu oděvu řešte střih a barvy, potažmo vzory. Protáhnout postavu a ještě schovat bříško pomáhají kalhoty do pasu, rovnějšího střihu. Trápí-li vás silnější boky, oblečte se do „sepraných“ džínů, které mají světlejší část uprostřed a strany tmavé, což opět odvádí pozornost od problematických partií. Pozor naopak na módní trhliny nebo záplaty, které nohy rozšiřují.

Stahovací spodní prádlo

Dříve ženy často nosily stahovací kalhotky ještě s nohavičkami, dnes je nabídka spodního tvarovacího prádla daleko větší. Například stahovací punčocháče nebo korzetové spodní šaty vykouzlí půvabné linie bez špíčků. Prodávají se i korzety nebo třeba stahující tílka. Podstatné je umět si dobře vybrat velikost a střih, a s tím by vám měli poradit v obchodech. Aby byl efekt stahování ještě patrný, a přitom jste se v prádle necítili jako ve svěráku.

Doplňky umí čarovat

Vsaďte například na dlouhé náhrdelníky či korále, které prodlouží horní polovinu těla, zkrášlí dekolt a odvedou pozornost od širších boků a silnějšího pozadí. Rovněž delší a masivnější náušnice poslouží svému účelu, zejména máte-li účes z kratších vlasů.

U kabelek a kabel pozor. Maxi bagy přispívají k dojmu robustnosti, což není u silnějších žen žádoucí. Pak je musíte nějakým prvkem odlehčit (například svislé pruhy), nebo nahradit jinou taškou, třeba úzkou kabelkou na rameno. Pokud jdete do společnosti, místo malinkého psaníčka zvolte větší model, vaše postava pak bude vypadat drobněji.

Boty

Jehlové podpatky prodlouží nohy, ovšem současně opticky rozšíří lýtka. Vhodnější řešení nabízí boty na klínovém podpatku. Pozor si dejte na kulaté špičky, typické například pro balerínky, které pak napohled nohy „zakulatí“. Ideální je obuv s jemnou špičkou.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Vibantis, CCC
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků