Společnost

Jak slaví Vánoce Ivana Gottová, Gabriela Kratochvílová a Petr Vágner?

Tváře známé z televizní obrazovky FTV Prima se sešly při bohulibé činnosti – nafotily kalendář, z jehož prodeje se podpoří SOS dětské vesničky. A při té příležitosti se svěřily, jak to mají s nejkrásnějšími svátky v roce.

Z řady moderátorů zpravodajství jsme pro vás vybrali tři NEJ.

 

Hodně svátků Gábiny Kratochvílové

Letošní rok byl pro Českou Miss 2013 z pohledu práce přelomový – stala se jedním z es hlavní moderátorské relace. Ovšem to se nijak neodráží v tom, jak oslaví Vánoce. Jen jich bude mít tradičně více, protože její rodiče jsou rozvedení, a tak je musí navštívit každého zvlášť.

 

Dodržujete vánoční zvyky z jiných zemí?

Dodržujeme klasické české zvyky, jako je třeba rozkrajování jablka. Dřív jsme i lili olovo, ale od jisté doby dáváme přednost pouze zdobení stromku a pohádkám, které jedou od rána do večera – ať už je to Sám doma nebo Popelka. Pokud jde o jídlo, i tady preferujeme klasiku v podobě bramborového salátu a kapra.

 

Vybaví se vám nějaká opravdu strašidelná vánoční příhoda?

Žádné extrémní historky nemáme. Je sice pravda, že se jednou sestra trochu dusila, ale zasáhl táta, který je doktor, takže v tomhle na něj každý rok spoléháme. A z vyprávění vím, že u nás kdysi hořelo od klasických svíček, ale to jsem byla hodně malá a sama si to nepamatuji.

 

Dostala jste někdy dárek, který vás vyloženě zklamal?

Vždycky jsem byla skromná, ale vybavuji si, že jsem jako dítě chtěla vytouženou panenku Barbie, tehdy byla na ni reklama a jiná nepřicházela v úvahu. Pak jsem samozřejmě jinou dostala a byla zklamaná, ale asi tak půl hodiny, než jsem zjistila, že i tahle má své kouzlo a česací vlasy.

 

Světlo Ivany Gottové

V rodině karla a Ivany Gottových je klíčový předvánoční úklid. A samozřejmě dárky. A co ještě?

Mám ráda různá světýlka, takže náš dům vypadá jak malá elektrárna, světla jsou opravdu všude. S dětmi si také pouštíme koledy, zpíváme, jedna hraje na piáno, druhá na flétnu. Také spolu pečeme cukroví. Ne moc druhů, ale perníčky nikdy nechybí. A taky je fajn, že manžel má hodné fanynky, které často cukroví samy přinesou. Vánočka je zase prací mé maminky, která ji dělá opravdu výbornou.

 

Co se servíruje o štědrovečerní večeři?

Rybí polévka a kapr s bramborovým salátem. A i u stolu máme mnoho tradic, jako je šupinka pod talířem, talíř pro náhodného kolemjdoucího a řetěz kolem stolu, který jistí, aby se rodina sešla pohromadě i příští rok.

 

Jaký nejkurióznější dárek jste dostala, nebo naopak dávala?

Manžel nemá rád praktické dárky, ale Ježíšek na to nějak neslyší. Sice dostane něco vtipného, ale taky něco praktického. Bez toho by to nešlo. A myslím si, že v prvé řadě tady jde o děti, kterým se plní sny. Třeba naše holčičky si dávají na dopisu pro Ježíška opravdu záležet, píšou ho dokonce měsíc dopředu.

 

Jaké pohádky máte nejraději?

Tři oříšky pro Popelku, Mrazíka a S tebou mě baví svět.

Vánoce Ivany a Karla Gottových

 

Nejlepší dárky Petra Vágnera

Jak bude trávit Vánoce? S rodinou, tedy partnerkou a dětmi – šestiletou dcerou Lilli a čtyřletým synem Samem.

 

Jak vypadá váš Štědrý den?

Často mi na tenhle den vycházely služby v rádiu, ale letos nebudu muset vstávat, a tak si dám s dětmi pohádky, cukroví, večeři, dárky, klasiku. Loni syn dostal nádraží z Lega, takže jsem to musel celé postavit a končil jsem sám ve tři ráno. Letos asi dostane auto:-).

 

Jaká bude vaše štědrovečerní večeře?

Asi jako vždycky podle toho, co žena vymyslí. Většinou je to losos, zelenina, krevetová polévka, pro děti řízek. K tomu cukroví a všechno možné, co budou chtít děti. A další kola pak většinou máme ještě u rodičů a tchyně!

 

Jaké druhy cukroví máte nejraději?

Vosí hnízda, kokosové kuličky, malé kremrolky… To nejlepší dělají na Moravě, tam stačí obejít pár známých, a i když to cukroví vypadá stejně, vždycky chutná jinak a výborně.

 

Dodržujete nějaké vánoční zvyky?

Na Moravě jsme pouštěli skořápky, odlévali olovo a krájeli jablka. V Praze, kvůli nedočkavosti dětí, stíháme jen ta jablka.

 

Jaký vánoční dárek vám udělal největší radost?

Určitě děti. Obě jsou zimní, takže to byly skoro takové vánoční dárky.

Fotografie známých moderátorů a jejich rodinných příslušníků vznikly pro charitativní kalendář JE PRIMA BÝT SPOLU. Jak už jsme umínili, z každého prodaného kusu půjde finanční příspěvek na projekt SOS dětských vesniček s názvem SOS Kompas.
 

Vánoce Petra Vágnera

 

Připravila: redakce
Foto: Ondřej Pýcha
16. 12.2014

 


Diskuze: příspěvků