Krása

Módní doplňky na podzim: víte, co se nosí?

Sbírání kytiček

Jak ozvláštnit svůj šatník, a přitom ho ponechat v zásadě stejný? Jde to snadno a rychle díky doplňkům. Co by vám nyní na podzim nemělo chybět?

Nezapomeňte na praxí stokrát potvrzené pravidlo: detaily hrají zásadní roli. Když navíc spojíte módní kousky s jejich ryze praktickou rolí, ušetříte místo i ve svých skříních. A stále budete in. Po čem nyní sáhnout? Poradíme vám společně s Dagmar Gabulovou, první certifikovanou expertkou na styl. 

1.Asymetrie v praxi 

Hledáte prvek – typickou ukázku toho, které módní trendy hýbou letošním podzimem? Je jím asymetrie, která se dá použít velice elegantně. Určitě jste zvyklé nosit asymetricky uvázané šátky a šály, ovšem proč nezkusit něco honosnějšího? Kožešinová štóla promění i obyčejný kabát v originální kousek, o společenských šatech nemluvě. Jen místo tradičního vázání kolem krku, případně přehození přes ramena noste štólu tak, aby zahalovala jedno rameno. Asymetrie se nosí všude, k vidění je například i u rafinovaných střihů pletené módy. 

2.Rukavice: krátké i prodloužené 

Neriskujte popraskanou pokožku na rukách a včas si pořiďte rukavice. Letos jsou v kurzu zkrácené i prodloužené, s ohledem na danou příležitost. Zajímavě působí například kombinace kůže a pleteniny, kdy rukavice můžou dosahovat téměř až k loktům. Ovšem originálně zdobených rukavic najdete v obchodech celou řadu. 

3.Kabelka. Jako do divadla? 

Maxi tašky a batohy jsou sice dostatečně velké i na víkendový nákup, ale marná sláva – ženu dělá ženou kabelka. Nyní se dává přednost extra širokým kabelkám s výrazně zdobenými popruhy. Zajímavý je i způsob nošení. Kabelku netřeba klasicky „pověsit“ na rameno; díky originálním popruhům ji můžete omotat kolem zápěstí nebo si vzpomeňte, jak se kabelky nosívaly dříve – v podpaží. 

4. A co barvy? 

Hnědá, šedá a černá jsou trvalkou, stejně jako džínová modrá, ale vedle nich frčí i veselé a světlé barvy. Pokud se dokážete „odvázat“, klidně noste na podzim růžovou. Ovšem jak trefně podotýká odbornice, ne každý trend je zárukou, že vám bude slušet. „Při výběru barev doporučuji zaměřit se nejen na barvu samotnou, ale sledovat, jak ovlivní váš obličej – zda pleť, oči a vlasy rozzáří, obličej zvýrazní, dodá mu zdravý nádech. Nebo naopak,” upozorňuje Dagmar Gabulová. 

Pokud si nevíte rady, užijte si podzim v přírodních barvách, které sluší skoro všem, a pohrajte si s vrstvami oblečení. Ostatně chladnější počasí k tomu doslova vybízí. 

Připravila: mar 

Foto: archiv firem

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků