Krása

Módní trendy: Jaké hodinky se nosí?

Sbírání kytiček

Zdá se, že dnešní doba moc nepřeje náramkovým hodinkám, ale opak je pravdou. Hodinky už nejsou jen nositelem informaci, jak jsme na tom s časem, ale stávají se doslova šperkem či multifunkčním doplňkem. Jaké trendy letos ovládnou svět ciferníků a „digitálek“?

Věřte, nebo ne, i svět hodinek je na tom podobně, jako třeba móda nebo kosmetika. Zajímá vás, co je momentálně v kurzu? Zjistili jsme to!


Ohlídají sportovní aktivity

Vracejí se sportovní hodinky, jen v modernějším kabátku. Mnohdy jde o plastové provedení, které je však příjemné na ruku a současně mu nevadí přítomnost potu. Lehké hodinky doslova hýří barvami, zpravidla se vybavují digitálním ciferníkem, či takovým, který si z pohledu designu slibuje rychlou orientaci. Jeden z trendů představuje oválný tvar a asymetrický řemínek.

Sportovní hodinky Suunto Ambit Sapphire

 

Multifunkčnost pro pány

Hlavním znakem pánských modelů je víceúčelovost. Mezi běžné funkce patří kalendář, 24hodinový ciferník, ukazatel data, stopky, podsvícení a podobně. Podstatné je, aby vydržely běžné i náročnější podmínky, proto se klade důraz na kvalitu použitých materiálů.

 

Hodinky The one split Screen Art Edition

 

Šperky pro dámy

Hodinky pro něžnější polovinu lidstva se stále více posouvají do kategorie klenotů. „Tento trend je nejčastěji aplikovaný na celokovové hodinky. Setkáme se například s ocelí s pozlaceným nebo postříbřeným povrchem. A také s proplétáním či kombinací více barevných kovů ve spojení s decentním ciferníkem, který jen nepatrně vystupuje, nebo je plynulým pokračováním náramku,“ uvádí Jana Zbořilová z Hodinky.cz.

Hodinky Pulsar

 

Retro i na ruce

Inspirace minulostí se v posledních letech výrazně objevuje nejen v segmentu nábytku a bytových doplňků, ale také v oblasti módních trendů. „Retro návraty mohou mít více podob. Konzervativní větev je inspirována především pánskou klasikou, vyznačující se přehledným a minimalistickým ciferníkem, kvalitním hodinovým strojkem a ručně zpracovaným koženým páskem. Pozlacené digitální hodinky jsou zase vzpomínkou na dobu poměrně nedávnou a jejich originální design vyžaduje originální přístup k módě jako takové,“ dodává Jana Zbořilová.


Tipy pro nákup hodinek

Kdo běžně nosí hodinky, ten je v průměru mění jednou za 3 až 5 let. Což je dost dlouhá doba na to, abyste si je dokázali skutečně správně vybrat. Na co myslet při nákupu?

Ručičkový NEBO digitální ciferník

Hodinky s ručičkami představují klasiku, která nikdy nevyjde z módy a skutečně se hodí pro jakoukoliv příležitost. Naopak digitálky ocení sportovně založení lidé a také děti.

Design NEBO účel

Rozhodněte se sami. „ Neznamená to však, že praktické hodinky musí být zákonitě nezajímavé a všední, je ale pravděpodobné, že při jejich výběru budete potřebovat trochu více trpělivosti. Odměnou vám pak budou hodinky, které oceníte i po letech, protože nepodléhají aktuálním trendům. Stylové hodinky uvítáte spíše krátkodobě, ale zase s nimi zaručeně zaujmete,“ připomíná odbornice. A dodává, abyste současně řešili i otázku kvalitních materiálů (včetně toho, z něhož se vyrábí hodinový strojek).

Neutrální NEBO přitahující pozornost

Už z dálky tu hraje velkou roli barevné provedení. Stylové, trendy hodinky se nebojí doslova extravagantních odstínů, pokud naopak chcete model nadčasový, vsaďte na klasiku – zlaté nebo stříbrné provedení. Výběr „zlata“ nebo „stříbra“ by měl ladit s vašimi šperky, které běžně či často nosíte.

NÁŠ TIP: Náramky jsou ideálním módním doplňkem, které je snadné sladit právě s hodinkami.

Připravila: Marcela
Foto: Hodinky CZ

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků