Krása

Módní trendy: letní móda i pro plnější křivky

Minulý rok módě ze známých důvodů příliš nepřál. Teď se konečně zase začíná blýskat na lepší módní časy. Po čem tedy sáhnout v letošní sezóně jaro/léto? A co nejlépe sedne ženám plnějších křivek?

I když je snad už konec vtipům na kovidovou módu, je módní průmysl pandemií koronaviru stále ovlivněn. Módní trendy na letošní sezónu nejsou tak strikně definované, ale několik společných linií mají. Připravte se na návrat k přírodě, na její pastelové barvy, sytou červenou či energií dýchající žlutou barvu. Křehké květinové motivy a tisky s folklórními motivy podtrhnou vaši ženskost. 

V letošních trendech najde každá žena nadměrných velikostí něco pro sebe, ať už jsou to květované maxi šaty anebo jednoduše šaty černé barvy doprovázené bílou, obě barvy jsou vynikající volbou pro letošní jaro. Vrací se vycpávky ramen do objemných oversize sak a módní ikony už zkraje roku obuly bílé kozačky. 

Roušky z našich šatníků stále nemizí – v kurzu jsou černé masky. Výrazným trendem je udržitelná móda, která se i díky pandemickému období ozývá stále hlasitěji. A proto se vyplatí investovat do nadčasových kousků. Šaty – trefa do černého Neznám ženu, která nemá ráda módu. 

A jak je to s módou pro ženy plnějších křivek? 

Některé střihy na nich dokonce více vyniknou. Není třeba se striktně řídit módním diktátem, v trendech hledejte inspiraci. “Hledejte barvy, které na vás vyniknou, ve kterých se dobře cítíte, hledejte trendy, které vám sluší a nechoďte násilně do některých trendů. Vyberte si to, v čem se cítíte dobře. Kupujte si věci, které s vámi rezonují,” doporučuje filmová kostýmní výtvarnice a módní stylistka Stáňa Šlosserová, která radí ženám ve facebook skupině Zrcadlo stylu

Dámám plnějších křivek budou vždy slušet především šaty. Stálicemi šatníků jsou pak zavinovací a košilové. “Košilové šaty ideálně zakryjí větší bříško. Jsou volnější, ale je výhodné, když jsou přestřižené v pase, aby vršek dokázal lehce obtáhnout tělo, zvýraznit prsa, ale spodek byl potom volnější,” popisuje Stáňa Šlosserová. “ Ženy, které mají křivky, by je měly ukázat. Ne ale tím, že na sobě budou mít obtažené věci, ale oblečení, které bude kopírovat linii těla. Střih by měl být lehce vypasovaný”, dodává Stáňa Šlosserová. Nebojte se barev a vzorů, dbejte jen na to, aby souzněly s vaší postavou a typem. 

Letní šaty pro plnoštíhlé Foto: Martin Fuhrmann Pixabay

Jak nosit šaty 

Vždy je dobré, když žena s křivkami má definovaný vršek a spodek těla, má je oddělené od sebe,” vysvětluje Stáňa Šlosserová. “Šaty mohou být volnější. Stačí přes ně přehodit sako, nebo kabátek, který končí v pase. Vhodné jsou jemně vypasované, ale mohou být i volnější.” Stylistka radí nechat se v novém outfitu někým vyfotit. To vám pomůže se rozhodnout, zda se v něm opravdu cítíte dobře a jste spokojená s tím, jak v něm vypadáte. Osobně mám ráda, když mi přijde oblečení z e-shopu, já si ho v klidu doma vyzkouším, nakombinuji s kousky ze svého šatníku a případně přizvu na radu i kamarádku.

Autor: Martina Vydrová
Zdroje: www.thetrendspotter.net, Zrcadlo stylu
Foto: Martin Fuhrmann Pixabay, Jill Wellinkton Pixabay


Diskuze: příspěvků