Krása

Módní trendy: Triky pro oblé křivky

Každá máme postavu jinak kyprou. Některá má objemnější vršek, ale štíhlé nohy, jiná zase bojuje s širokými boky a stehny, ale horní polovinu těla má drobnější.

Je třeba vyzkoušet, co na tom, kterém typu postavy dobře funguje a toho se držet. Ověřené a slušivé typy střihů si pořizujte v různých barvách, materiálech a vzorech. Filmová kostýmní výtvarnice a módní stylistka Stáňa Šlosserová pro vás má ještě pár užitečných optických fíglů, které vám pomohou postavu lépe modelovat. 

Trička 

U triček ženám velmi lichotí kulaté zakončení délky. Udělá to hezkou postavu, je to ženský element a opticky definuje pas. Vypadá to velmi žensky. Rukávy, pokud volíte krátké, nevolte krátké úplně, ale do délky k loktům. Znovu získáte ladnou siluetu a zakryjete možné nedostatky. Výsledkem bude elegantnější ruka. 

Pásky 

Musíte si uvědomit, zda se na pásky vůbec cítíte. Nosit je každopádně můžete. Lépe je ale vyhnout se širokým. Volte například pásky “zavinovačky”, které omotáte kolem pasu. 

Vzory 

Větší vzory upoutávají pozornost na partie, které zviditelňovat nechceme. Proto je lepší se větším vzorům vyhýbat. Drobný vzor případné nedostatky naopak zakryje. Pokud má látka na šatech drobnější vzor, přestanete vnímat křivky pod šaty, ale stále vnímáte ženskost. 

Barvy 

Z módních barev si vždy vybírejte ty, které ladí s barvou vaší pleti a vlasů. Barvy, ve kterých se cítíte příjemně. Celkový dojem by měl být vyrovnaný, abyste působila přirozeně. Každá z nás pozná, v čem je jí nejlépe. Sytá barva přitáhne pozornost k části těla, do které ji obléknete. Pro ty své problematické partie proto volte tlumenější odstíny, ovšem přednosti, které chcete podtrhnout, zahalte do výraznějších tónů. Máte hezké nohy a boky? Tak například taková červená sukně přitáhne potřebnou pozornost tím správným směrem.

Autor: Martina Vydrová
Zdroje: Zrcadlo stylu 
Foto: Olya Kobruseva Pixabay
Diskuze: příspěvků