Tipy

Moringa oleifera – 100% prášek

Protože jsme dnes zveřejnili recept na bylinkové máslo s Moringou, přinášíme i tip na moringový prášek.

Jedná se o čistý prášek vyrobený výhradně z čerstvě natrhaných mladých listů moringy. Moringa se zpracovává ručně, od sklizně výhonů, sušení, až po finální zabalení. Natrhané listy se přebírají od stonků, starších nebo již uschlých listů, které nemají v kvalitním produktu co dělat. 

Moringa se přirozeně vysouší v sítích na slunci, aby nepřicházela o drahocenné složky. Suché listy se poté melou a drtí na velmi jemný prášek. Prášek z moringy je velmi nutričně výživný, lze užívat jako doplněk stravy ve formě nápoje, přidávat ho do studeného jídla (jogurt, müsli, saláty) nebo přímo při vaření a pečení (guláš, omáčky, polévky, buchty, palačinky). 

Prášek můžete samozřejmě užívat i samostatně po lžičkách. Lze ji doporučit téměř všem. Vhodná je především tam, kde je potřeba zvýšený přísun živin, pro sportovce, seniory, vegetariány a vegany, děti v růstu, či pro ty, kteří mají velmi fyzicky či duševně náročné povolání. 

Balení: 100g se prodává na www.moringamix.cz za 273 Kč. Vy, jako čtenářky mezizenami.cz můžete využít 5% slevu. Stačí uvést při objednávce do poznámky heslo zeny 1016.

Připravila: Katka
Foto: moringamix


Diskuze: příspěvků