Rodina

Muž do nepohody: jak by měl vypadat správný chlap

Někdy mají ženy pocit, že jejich drahá polovička by mohla obrazně řečeno přidat. Na láskyplných slovech, ocenění, pohlazení, na větším zapojení do chodu rodiny. Jak by měl vypadat správný chlap?

Zajímavý průzkum Chlapství v kontextu doby provedla značka Fernet Stock. Studie se zúčastnila obě pohlaví. 514 mužů ve věku 30 až 50 let a 506 žen ve věku 28 až 50 let. Co z ní vyplynulo? Správný chlap nemá potřebu si něco dokazovat. A co ještě?

Poradí si

Popere se s drobnými provozními „nehodami“. Že jste v pátek píchli, když jedete na chalupu? Nevadí, vymění pneumatiku (bez rezervy přece nejezdí). Kape vám doma kohoutek? Tak koupí nové těsnění a je po problému. A když něco nedokáže? Svět se nezboří, když objedná pomoc odborníků. Podstatné pro vás je, že potřebné opravy zařídí sám.

Můžete se o něj opřít

Správný chlap je oporou stále, i když se páru nedaří. Neuteče při první hádce, nebalí si kufry, když se s vámi neshodne. Zkrátka pomůže, jak může. Dá se o něj obrazně i doslova opřít také v horších časech (ztráta zaměstnání, vážná nemoc v rodině).

Nebojí se

Odvážný muž není ten, který se předvádí, jaké nebezpečné, leč pro rodinný život nepříliš podstatné situace zvládne. Ale ten, který se nebojí – ani domácích prací, ani samostatného hlídání malých dětí. Ale ani sledování napínavého filmu s partnerkou (aby měla koho chytnout za ruku). A když už se bojí, tak to nedává znát. I to se počítá.

Postará se

Ne každá profese je ideálně finančně ohodnocená. Běžná rodina má co dělat, aby vyšla s penězi. Správný chlap se však umí postarat, i kdyby měl vzít další práci po večerech. Nebo občas i o víkendu.

Drží slovo

Když něco řekne, tak to platí a vy víte, na čem jste. Což je dobré rovněž v případech, které vám třeba nejsou moc po chuti, ale tak to zkrátka je. Ostatně není lepší, když jednou týdně vyrazí s kamarády do hospody na pivo, než když si vymýšlí, že musí zůstat přes čas v práci? A příště vyrazíte ven zase vy.

Zachová chladnou hlavu

Vytopila vás sousedka? Začala hořet pánvička na sporáku? Dítě má čtyřicítky a je pátek pozdě večer? Pak je fajn mít po boku muže, který se nechová hystericky, naopak situaci zvládne s přehledem. Chrání přece svou rodinu.

Má vás opravdu rád

Nestydí se dát ženě pusu na veřejnosti nebo ji jen tak držet za ruku. Ví, že vás jednou za čas potěší snídaně do postele nebo vás zastoupí v kuchyni a připraví nedělní oběd. A nevadí mu hrát si s dětmi, naopak se při tom baví. Podoby lásky jsou různé a je dobré si je pravidelně připomínat.

Mezi ně patří i odpověď na otázku, jak vypadáte. Chlap na svém místě ženě neřekne, že je jako koule nebo má vlasy jako slámu. A měla by s tím něco dělat. To každá žena přece ví. Naopak ji dokáže podpořit.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Výzkum Chlapství v kontextu doby. Pro společnost STOCK Plzeň ho zpracovala agentura g82.
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků