Bydlení

Na co myslí moderní žena při výběru auta?

Sbírání kytiček

Moderní žena je nejen krásná, sebevědomá a úspěšná, ale také se zajímá o své okolí. Tím myslíme jak rodinu a přátele, tak životní prostředí, ve kterém žije.

I za volantem totiž může být každá z nás ohleduplná k přírodě. Ideálním vozem je pro moderní ženu tedy ten, který je elegantní, praktický, bezpečný a zároveň ekologický. Zjistěte, co by pro vás obnášelo pořídit si nejekologičtější vůz současnosti – elektromobil. 

Elektro vs. běžný pohon

Na první pohled rozdíl mezi běžným vozem a elektromobilem nepoznáte, maximálně podle zvuku po zapnutí motoru a podle toho, že z výfuku nevychází žádné zplodiny. Z hlediska designu i značek si můžete vybrat z poměrně široké nabídky. Elektromobily nabízí například Opel, BMW, Renault nebo Tesla, další značky se ale postupně přidávají – v blízké budoucnosti se ale můžete těšit například na prodej aut Volvo v elektrifikované verzi. V současnosti automobilky nabízí také tzv. hybridní vozy, jejichž motory umožňují přepínat mezi jízdou na běžný pohon (benzín nebo nafta) a jízdou na elektrickou energii.

Kam až s nimi dojedete?

Jako první informaci, když si vyhledáte více o elektromobilech, narazíte na informaci, že mají malou dojezdovou vzdálenost. Automobilky se ale v současnosti předhání v tom, kdo vyrobí vůz s nejdelším dojezdem s cílem být první, kdo nabídne stejný komfort ježdění jako u vozů na běžný pohon. V současnosti tento boj vyhrává elektromobil Opel Ampera-e, který bude uveden do provozu v roce 2017 a má nabízet více než 400km dojezdovou vzdálenost. A to už je dost i na delší výlety!

Dobíjení elektromobilů

Kde se dobíjí? 

Elektromobily se dobíjí na speciálních stanicích. Nabití trvá o něco déle než klasické natankování, při dobrém plánování vás to ale nijak neomezí na vašich cestách. Navíc máme dobrou zprávu – světové automobilky se domluvily, že společně vybudují napříč Evropou nabíjecí síť pro elektromobily tak, aby se stanice dala najít přibližně na každých 100 kilometrech. Navíc nový typ stanic s vyšším výkonem umožní nabít auto za 20 minut tak, aby ujelo dalších cca 300 km. V České republice se aktuálně nachází několik typů stanic, které se liší právě podle výkonu. Jsou rozmístěné po celém území, jak můžete vidět na mapě. 

Myslíte na budoucnost? 

Pak potřebujete elektromobil! Pro všechny výrobce aut je elektrický pohon budoucností, která umožní levnější a ekologičtější provoz vozů. Zároveň již na trhu najdeme vozy, které se vyrovnávají vozům se spalovacími motory a v některých oblastech je dokonce předhánějí. Buďte mezi kamarádkami první, kdo se chytí nového trendu!

KP

Foto: Auto štaiger

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků