Bydlení

Na jaké sedačce se vám bude nejlépe podřimovat u televize?

Sbírání kytiček

Sedací souprava bývá jedním z nejvýraznějších prvků obývacího pokoje, velkou měrou se tedy podílí na celkovém dojmu z místnosti. Navíc je to místo, kde se budou vaše děti dívat na pohádky a vy budete podřimovat večer u televize. Jak vybrat pohovku, co splní veškeré vaše požadavky?

Výběr správné sedací soupravy není jednoduchý, obzvlášť pokud si zařizujete své úplně první bydlení a nemáte tušení, jaké parametry vám vlastně budou vyhovovat. Pojďme se podívat, na co byste měli dbát. 

Na velikosti záleží 

Nejčastější chybou, kterou lidé při výběru pohovky dělají, je volba špatné velikosti. Ne že by se do pokoje nevešla, ale nepůsobí tam dobře. Zatímco ve velkých místnostech vypadají kouzelně obrovské rohové sedací soupravy, v malém obývacím pokoji se prostě budete muset spokojit s menší variantou. Raději vyberte kratší sedačku, než abyste kolem ní potom málem neprošli. Bude-li kolem nábytku dost místa, pokoj bude působit vzdušný a větší. 

Kůže versus tkanina 

Bílá pohovka vypadá úžasně v showroomu, ale jak asi bude vypadat, až po ní začne skákat vaše čtyřleté dítě? Obecně lze doporučit pohovky s nějakým vzorem či texturou, na nich se špína ztratí snadněji než na jednobarevných variantách. 

Tolik k barvám a teď ještě k materiálu. Kožené sedací soupravy jsou perfektní v tom, že se dají snadno omýt. Nebezpečí se skrývá v jejich poškrábání a občas také studí. Přehozy se na ně nedoporučují, kůže by se pak mohla odírat. Na textilní pohovky lze po dobu, než vaše děti vyrostou a dostanou rozum, hodit přehoz a uchránit tak textilii před ušpiněním. 

Styl musí korespondovat se zbytkem místnosti 

Má vaše pohovka vypadat spíš jako plážová, nebo upřednostňujete industriální sedací soupravy? Má mít dřevěné, kovové nohy, či ležet přímo na zemi? V tomhle už radit nelze, styl musíte přizpůsobit zbytku vybavení. Nedokážete-li si představit, s čím danou sedačku, do níž jste se zamilovali, zkombinovat, inspirujte se třeba rovnou v obchodě. Mnoho e-shopů ukazuje pohovky na fotkách přímo v interiéru – podívejte se například na www.nabytek-elegance.cz.

KP

Foto: nabytek-elegance.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků