Akce

Na kole do Jeseníku

Sbírání kytiček

Před námi je pár posledních pěkných dnů. Co vyrazit na kolo? 8. září startuje v Jeseníku další závod Kola pro život Priessnitzova 50 České spořitelny.

Těšit se můžete na nádhernou krajinu. „Při závodě budete projíždět místy, kde na vás dýchne krása a neporušenost přírody, kterou najdete jen v Jeseníkách,“ lákají organizátoři.
Trasa hlavního závodu měří 52 kilometrů a má převýšení 1170 metrů. Pro ty, kteří si na padesátku netroufnou, je tu nová trasa C na 35 kilometrů (převýšení 590 m) a pak pohodová Fitness jízda na 25 km s převýšením 350 m.


Hlavní trasa startuje v Jeseníku na Masarykově náměstí, pak se závodníci vydají směrem na Čertovy kameny, Chebzí, do údolí Javorné, Zlatorudné mlýny, Bohemu, sv. Annu a dále na Rejvíz. Cíl bude Za Podjezdem (bývalá kasárna).


Pro děti budou připraveny závody Junior Trophy, které proběhnou v dětské zóně před závody dospělých, takže rodiče budou mít možnost své ratolesti vidět a fandit jim. „A když pak vyjedete na závod vy, o děti se vám postaráme a nudit se rozhodně nebudou. Jsou pro ně připraveny soutěže v Dětském klubu a stánku České spořitelny „S náma na to máš!“ i Škola kola mistra světa v cyklotrialu Pepy Dresslera,“ slibují organizátoři.
V rámci relaxace můžete po závodě navštívit unikátní venkovní Balneopark v Priessnitzových lázních nad Jeseníkem a v neděli vyrazit třeba na další pěknou vyjížďku. Například na místa, kam byste se možná ani sami nedostali, protože je dobře neznáte. Když přijdete v 10 hodin na Masarykovo náměstí, můžete s místním průvodcem vyrazit na kouzelnou cyklovyjížďku buď na 19, nebo 60 kilometrů. Dá se prý v pohodě zvládnout i na trekovém kole.
Více informací najdete na www.kolopro.cz
 

Připravila: Katka
Foto: Miloš Lubas
7. 9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků