Gastro

Na trh přichází Lipánek žervé

Sbírání kytiček

Lipánek není jen lahodný tvarohový krém, který milují zejména děti, ale lehkost tvarohu a smetany můžete nyní objevit i v žervé!

Tento čerstvý sýr je charakteristický svou krémovou, lehce roztíratelnou konzistencí a smetanovou chutí. Vychutnat si ho můžete hned ve dvou příchutích – s pažitkou nebo jen z tvarohu a smetany. Lipánek žervé od Madety je vhodný pro přípravu lahodné snídaně, ale také pro lehkou svačinu nebo večeři.
 

Lipánek žervé s pažitkou

Lipánek žervé s pažitkou může být součástí nesladkých pokrmů, můžete si ho jednoduše namazat na čerstvé pečivo, ale po přidání jiných ingrediencí (například nivy, tuňáka či zeleniny) lehce vytvoříte řadu různých pomazánek.
 

Lipánek žervé z tvarohu a smetany

Svojí tvarohovou, lehce roztíratelnou konzistencí a smetanovou chutí je vhodný pro namazání na čerstvé pečivo, ale sladkou variantou žervé můžete obohatit jablečný štrúdl, ale nebo ho můžete podávat jen s čerstvým ovocem (jahodami, malinami, banány, apod.) a během chvilky máte výborný tvarohový dezert. Sladká varianta Lipánku žervé se dá využít i jako náhražka krému Mascarpone a připravit tak lahodné české tiramisu.
 
Oba Lipánky žervé můžete zakoupit v prodejnách Tesco, Coop, Terno nebo Flop za orientační cenu 12,90 Kč.
 
 
Foto: archiv firmy Madeta

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků