Zdraví

Červen podle Feng Shui: slunce i pohyb venku nám dává energii

Sbírání kytiček

Léto je období radosti a radovánek. Využijte toho naplno. Nenechávejte vše jen na dovolenou.

Využijte každou chvíli, kterou můžete. To, co načerpáte v následujících dnech, z toho pak můžete žít velmi dobře až do příštího jara. Pokud jste dobře čerpali energie na jaře a do letního slunovratu, pak načerpáním energií června vytvoříte velmi dobrý základ pro podzim a zimu.

Podzim a zima jsou období, kdy jsou energie slabé a málo nás chrání. Proto na ochranu svých energií a zdraví vyčerpáváte hlavně své vlastní energie. A jejich zásobu si můžete vytvořit právě nyní.

Jak maximalizovat užitek z letních energií?

Jsou tři velmi silné zdroje letních energií:

  • Slunce
  • Strava
  • Pohyb na čerstvém vzduchu

Sluneční energie vám dodá sílu a hlavně posílí nejen vaše tělo, ale i vašeho ducha. Snažte se proto co nejvíce času trávit na slunečním svitu. Pozor však na jeho sílu. Být na slunci neznamená, že se musíte celý den „smažit“ na jeho paprscích. Měli byste dobře využívat harmonii slunce a stínu. Rozhodně pobyt na slunci nepřehánějte. Při příliš dlouhém a silném působení vás naopak oslabí.

Letní plody –ovoce a zelenina –vám dodají dostatek zásob vitamínů a dalších zdravých elementů. Čerstvé ovoce a zelenina by tak měly tvořit velkou část vašeho jídelníčku. Maso můžete v létě téměř úplně vynechat.

Dalším silným zdrojem energie je pohyb na čerstvém vzduchu. Využívejte čerstvou ranní energii. Procházejte se v ranní rose. Choďte na místa, kde je zdravá energie vody, hodně čerstvé zeleně. Choďte hodně do lesa. Hrajte různé hry či sporty –nejlépe skupinové. Při sportech nedávejte důraz na výsledek, ale hlavně na zábavu. Buďte co nejvíce aktivní. Aktivitu však vyrovnávejte příjemným klidem a odpočinkem.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků