Shopping

Nákup moderního prostěradla: Jersey vs. froté

Sbírání kytiček

Vybavení ložnice si vyžaduje spousty nejrůznějších komponentů a zařizovacích předmětů. Když pomineme postel, rošty, matrace a ostatní obrazně řečeno hardware ložnice, je třeba se soustředit na další důležitou součást, již představuje povlečení a prostěradla.

My se v následujících řádcích zaměříme právě na prostěradla, a to především z pohledu srovnání dvou nejoblíbenějších materiálů, jimiž jsou jersey a froté. Pokusíme se porovnávat zejména z pohledu hebkosti, údržby a dalších kritérií.

Na dotek vítězí jersey

Velmi důležitý může být již první kontakt s konkrétním materiálem. V hebkosti jednoznačně vítězí jersey prostěradla. Není se prakticky čemu divit, jelikož jsou vyrobena za 100% bavlny. Pochlubit se navíc mohou maximální mírou absorpce vlhkosti. Výhodou je i možnost vypnutí prostěradla až o 25 %. Když se spojí všechny tyto vlastnosti, dopracujete se k maximálnímu možnému komfortu.

Vysoká odolnost froté

Mnozí odborníci hovoří o tom, že froté prostěradla jsou prakticky nesmrtelná. Mají pravdu. Tato smyčková tkanina se používá již spousty let a rozhodně se můžete spolehnout na její vysokou výdrž. Důkazem budiž i fakt, že se používá i při výrobě ručníků a textilních součástí koupelen. Výborné je froté i pro svou schopnost příjemně hřát. V zimě se nebudete moci nabažit.

Údržba a další aspekty

Hodně důležitá je u prostěradla i jeho údržba. U jersey je zapotřebí volit při praní nízké teploty, aby nedocházelo k nechtěnému smrštění látky. Ideální je praní na 40 stupňů Celsia. Optimální je orientovat se podle štítků výrobce. U froté se doporučuje teplota pohybující se od 40 do 60 stupňů. V každém případě u obou materiálů není nutné mít z praní a údržby žádný strach. Velkou výhodou obou druhů je jejich barevná rozmanitost. K dispozici je jak klasické bílé prostěradlo, tak třeba i nejrůznější červené, zelené a modré variace, případně černé prostěradlo. Vkusu se meze nekladou a výběr je pouze na vás a vaší fantazii!

KP

Foto: rodinnebaleni.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků