Akce

Navštivte s dětmi výstavu Vikýře PLAY v Malostranské besedě

Sbírání kytiček

Hledáte tip, kam vyrazit o prázdninách s dětmi? Nenechte si ujít originální expozici Vikýře PLAY v pražské Malostranské besedě. Výstava nadchne nejen vaše ratolesti, ale i vás. Rozvíjí totiž fantazii, smysly a kreativitu. Výstava je určena pro všechny bez rozdílu věku, protože v každém se skrývá spontánní a hravé já.

V Malostranské besedě na vás čeká spousta nečekaných zážitků, se kterými se na běžných výstavách nesetkáte. Stanete se totiž přímo tvůrci expozice, která se mění a stále vyvíjí právě v interakci s návštěvníky. Vystavované objekty jsou určeny k tomu, aby si s nimi lidé hráli, přetvářeli je a nalézali díky nim mnohdy skrytý svět vjemů. Kromě autora umělecké koncepce Petra Nikla vystavují své objekty v prostorách Malostranské besedy i další umělci.

Expozice je umístěna do tří pater Malostranské besedy. Hlavní část výstavy je v podkroví, kde byl vytvořen systém šesti podstřešních komůrek, jež patří k jednotlivým oknům půdy. Pod těmito půdními okénky jsou umístěna kreativní hnízda se zvukovými, optickými a kinetickými nástroji. Magické prostředí půdy ukrývá také Nahrávací studio snílků, ve kterém se můžete změnit na skladatele a zahrát si zde na netradiční hudební nástroje a odnést si DVD s nahrávkou svého díla. Podstřešní prostor nabízí také nečekané pohledy na Prahu z ptačí perspektivy.

Ve 2. patře můžete navštívit Bistro, které se spolu s přilehlou Videokavárnou může stát workshopovou interaktivní zónou a místem pro besedy a projekce. Další intimní výstavní místnosti druhého patra nabízí množství nástrojů pro různé způsoby kreslení nebo prostorovou interaktivní projekci. Foyer v prvním patře u Hudebního a divadelního klubu hostí Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů člověka dle představ Jana Amose Komenského a Rudolfa Steinera.

Více informací na www.vikyreplay.cz.

 

Připravila: Zuzana
Foto: archiv
24.6. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků