Akce

Nejdelší fronta na záchod

Sbírání kytiček

Herci primáckého seriálu Cesty domů, konkrétně Igor Bareš a Pavel Soukup, v úterý 20. 3. stěhovali neobvyklou „rekvizitu“ – mobilní přenosnou toaletu. Co je to napadlo? Kdo tuhle akci režíroval? A proč bychom se měli společně sejít u kadibudky?

Místo květnatých slov a dlouhých řečí vám to prozradíme raději hned. Zajímavý charitativní projekt s názvem Nejdelší fronta na záchod (UNICEF) se odehraje právě na pražském náměstí Republiky v tento čtvrtek 22. 3. od 18.00. Dobré věci pomůžete už tím, když si tu vystojíte frontu na kadibudku, vhodíte do „kasičky“ nějakou finanční částku a pak se – budete-li chtít – třeba postavíte ještě do jedné fronty, abyste získali fotku s podpisem Kamily Špráchalové, Lindy Rybové, Vendulky Křížové, Carmen Mayerové, Petry Horváthové a dalších známých osobností. Lidi se smyslem pro recesi bude zajímat, že díky té první frontě třeba pomůžou k překonání rekordu v počtu lidí stojících v jeden moment na jeden záchod.

Ale všechny bez rozdílu jistě potěší, že dobrovolným peněžním darem podpoří řešení zdravotních problémů vznikajících z nedostatku hygieny a pitné vody v rozvojových zemích. Pár korun je sice jako pár kapek vody, ale když se sejde korunka s korunkou, může vzniknout třeba i moře. Nejprve dobré vůle a díky ní i dobré, zdravotně nezávadné vody.

A to je právě ten důvod, proč Pavel Soukup a Igor Bareš pod režijní taktovkou Jiřího Adamce, jehož žena Jana je patronkou tohoto projektu, stěhovali na pražské náměstí netradiční kadibudku. Ostatně když si ve čtvrtek pospíšíte, uvidíte, že první se do fronty postaví právě populární tváře. Včetně zmiňovaného Pavla Soukupa, který podotkl, že problém s nedostatkem toalet nebo s jejich úrovní se netýká jen rozvojových zemí. „Má dcera navštěvuje základní školu v Praze a toalety jsou tam v tak otřesném stavu, že na ně odmítá chodit. Já mám se zařízením zvaným kadibudka velmi specifické zkušenosti. Kdyby se mě někdo chtěl rychle zbavit, stačilo by, kdyby mě zavřel do buňky toi toi. Nepřežil bych tam ani deset minut,“ vtipkoval. O něco vážnější pak byl režisér Jiří Adamec, který prozradil, co se nedávno dozvěděl – problémy s pitnou vodou na celé planetě by prý vyřešila zhruba stejná částka, kterou utratí celá Evropa ročně za zmrzlinu! „Je dobré si připomenout, že tekoucí voda a splachovací záchod nemusí být vždycky samozřejmost. Proto bych byl rád, kdyby nás ve čtvrtek 22. března v 18 hodin přišlo na náměstí Republiky podpořit co nejvíc lidí,“ říká. A my se vás ptáme – sejdeme se před kadibudkou?

Doporučujeme: V 17.45 by měla akci podpořit svým pěveckým vystoupením zpěvačka a herečka Olga Lounová.

Pokud nestíháte nebo nejste z Prahy: A přesto máte chuť pomoci, pošlete během Světového dne vody, což je právě 22. 3., dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF a to na číslo: 87777. Více se o této charitativní akci dozvíte na internetu: www.unicef.cz.

Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
21. 3. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků