Nezařazené

Nenechte se zastrašit zimou. Vydejte se na výlet zasněženou krajinou

Ne každý je velkým fanouškem nízkých teplot a zamračeného počasí. I zimní měsíce ale umějí být kouzelné. Neseďte doma a vydejte se objevovat krásy zasněžené krajiny. Přinášíme vám několik tipů na jedinečné výlety pro jednotlivce, páry i rodiny.

1.      Říp

Nenáročnou procházku nabízí symbol české národnosti. Čedičová hora Říp o nadmořské výšce 461 m je nejen památným místem naší historie, ale i skvělým cílem celodenních výletů. Když si s sebou vezmete sáňky, můžete zažít i nějaké to dobrodružství a cestu dolů si urychlit.

2.      Jedlová hora

Jedlová hora je hned po Luži a Pěnkavčím vrchu třetí nejvyšší horou Lužických hor. Po jejím zdolání se ocitnete ve výšce 774 m n. m. Túra zasněženou krajinou přinese odměnu v podobě těch nejhezčích rozhledů na panorama samotných Lužických hor, Českého Švýcarska i německé Lužice.

3.      Brtnické ledopády

Jak umí být příroda magická, dokazují Brtnické ledopády. Že jste je ještě neviděli naživo? Toto ledové království si nesmíte nechat ujít. Vyrazte do Českého Švýcarska ideálně mezi druhou polovinou ledna a koncem února, kdy jsou podmínky pro tvorbu ledových záclon nejpříznivější.

4.      Vrch Boreč

Milovníci vyšších teplot potěší spíše výlet na tzv. dýmající vrch Boreč. Jde o unikátní přírodní útvar, který i v tuhých zimách vypouští z pukliny v zemi páru o teplotě až 10 °C. Celé místo je zapsáno na seznamu národních přírodních památek České republiky.

5.      Moravský kras

Chcete se vyhnout velkým mrazům? Udělejte si výlet do podzemí. Jeskyně Moravského krasu mají otevřeno i v zimě. Navštivte například jeskyni Výpustek, Punkevní jeskyni nebo Sloupsko-šošůvské jeskyně.

Ať už se vydáte na celodenní výlet, nebo jen za dům na kopec se sáňkami, nebudete toho litovat. Zasněžená krajina nakonec okouzlí každého.

Komerční prezentace

Zdroj informací: mastersport.cz
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků