Kosmetika

Jak na kruhy pod očima: pomohou vhodné přípravky i správné líčení

Sbírání kytiček

Působíte unaveným dojmem, přestože máte energie na rozdávání? Možná to je jen díky kruhům, které máte pod očima. Kruhy pod očima vám přidávají zbytečná léta navíc.

Odkud se berou

Důvodů vedoucích k jejich vzniku je více. „Může jít o dědičnou záležitost, dlouhodobý nedostatek spánku, dehydrataci či stres. Na vině vzniků váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová.

Snadná pomoc

Ráno i večer používejte chladivé gely pod oči, vhodné jsou ty, které mají malý roll-on, jenž kůži jemně promasíruje. Nezapomeňte, že v okolí očí je pleť až třikrát tenčí než v ostatních částech obličeje.

K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který aplikujte neméně kvalitní hydratační krém. Oba přípravky nanášejte jemným poklepem. A proč použít právě tuto kombinaci? Díky krému se korektor nevpije do očních vrásek. Pečlivě volte odstín korektoru, o tón světlejší než je make-up

Kyselina hyaluronová

Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou rovněž přípravky s obsahem peptidů a vitamínů C a K. Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné do očního okolí aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující,“ dodává MUDr. Petra Moravcová.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: MUDr. Petra Moravcová, Perfect Clinic Dermatology
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků