Kosmetika

Nepěkné kruhy pod očima. Jak se jich zbavit?

Působíte unaveným dojmem, přestože máte energie na rozdávání? Možná to je jen díky kruhům, které máte pod očima. Malou náplastí budiž to, že trápí nejen ženy, ale i muže.

Kruhy pod očima sic nejsou závažný zdravotní problém, ale pocitově samozřejmě vadí. Třeba už jen proto, že vám přidávají zbytečná léta navíc. 

Odkud se berou? 

Důvodů vedoucích k jejich vzniku je více. Může jít o dědičnou záležitost, dlouhodobý nedostatek spánku, dehydrataci či stres. 

„Na vině vzniků váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

Snadná pomoc 

Ráno i večer používejte chladivé gely pod oči, vhodné jsou ty, které mají malý roll-on, jenž kůži jemně promasíruje. Nezapomeňte, že v okolí očí je pleť až třikrát tenčí než v ostatních částech obličeje. 

K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který aplikujte neméně kvalitní hydratační krém. Oba přípravky nanášejte jemným poklepem. A proč použít právě tuto kombinaci? Díky krému se korektor nevpije do očních vrásek. Pečlivě volte odstín korektoru, o tón světlejší než je make-up


Velice důležité je dodržování pravidelného pitného režimu.


Kyselina hyaluronová 

Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou rovněž přípravky s obsahem peptidů a vitamínů C a K. Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné do očního okolí aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.


A co ještě pomůže? Mezoterapie! 

„Při ní se tenkou jehličkou aplikuje regenerační roztok přímo do kůže, přibližně do hloubky tří milimetrů. S ohledem na to, že jehlička je velmi tenká, není zákrok bolestivý,“ uvádí lékařka. 


Možností máte dost, tak vybírejte! 


Připravila: red 

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků