Bydlení

NOVÉ BYDLENÍ S BŸÚ Feng Shui

Hledáte nové bydlení? Jestliže ano, je nutné si uvědomit, že je to rozhodnutí, které velmi významně ovlivní další etapu vašeho života. Změna se promítne nejen do vašeho soukromí (vztahy, rodina, přátelé), ale také do vaší práce, kariéry atd.

Každý prostor silně ovlivňuje kvalitu našeho života a to, jak se nám v životě daří. S ohledem na tuto skutečnost byste také měli vybírat své budoucí „místo v životě“. S pomocí BŸÚ Feng Shui můžete vytvořit prostor, který co nejvíce bude vyhovovat vám a vaší současné životní etapě.

Jaký typ člověka jste

Nejprve si musíte jasně uvědomit, jaký typ člověka jste, co vám dělá dobře, co vás naopak ubíjí. V tom vám může pomoci např. Astrotyp na našich stránkách (Astrotyp zde – proklik na stránku o Astrotypu). Každému člověku vyhovuje jiné prostředí a jiný prostor.

Co od nového prostoru očekáváte

Jako další krok musíte jasně popsat, co od nového prostoru očekáváte, jaká bude jeho hlavní funkce. Plánujete v novém prostoru založit rodinu, má vám pomoci budovat kariéru a pracovní úspěch, je to místo pro odpočinek, nebo aktivní společenský život atd.? Každá funkce prostoru bude vyžadovat  jeho jiný charakter. Např. na samotě u lesa se mohou velmi příjemně vychovávat malé sladké dětičky, ale hůře zde budete provozovat aktivní společenský život atd.

Budete-li mít jasno v těchto dvou základních aspektech (kdo jsem, jakou funkci od prostoru chci), pak se zaměřte na oblasti, které těmto dvěma aspektům vyhovují. Je to spíše příroda, místo u vody, v lese, nebo v horách? Nebo je to velké město, centrum? Musí také ladit charakter domu. Jedná se spíše o nenápadný, klidný dům, nebo by to měl být naopak okázalý, moderní dům s bytem ve 20. patře s výhledem na obchodní centrum, nebo starý, krásný dům ve starém centru města? Všechny tyto okolnosti musí být v harmonii. Nemůžete se nastěhovat do skleněného mrakodrapu u lesa, nebo do roubenky vedle nového obchodního centra. Tyto energie jaksi „neladí“, a tak vám nebude „ladit“ ani váš život.

Interiér

Máte-li jasno v lokalitě, domu, pak se zaměřte na interiér. Má být veliký, prostorný, světlý, s velkými okny? Nebo spíše menší, útulný, teplý? I typ interiéru musí ladit s typem vaší osobnosti, funkcí prostoru, krajiny i domu. Opět není vhodné mít malý, tmavý byt ve velkém skleněném mrakodrapu. Tyto energie by opět neladily.

Vybavení

Je-li i interiér v souladu s tím, co požadujete, pak se soustřeďte na jeho vybavení. Typ nábytku, tvary, barvy, materiály. To vše opět musí harmonicky ladit s vámi a s tím, co od prostoru očekáváte.

BŸÚ Feng Shui vám pomůže definovat, jaký prostor je pro vás nejvhodnější, sladit všechny elementy (krajina, pozemek, dům, interiér, výbava, nábytek, doplňky atd.) a vytvořit tak prostor, který se stane vaším zázemím, oporou a spojencem na vaší cestě životem. Bylo by škoda tohoto spojenectví nevyužít.

Autor: Jiří Černák

Zdroj informací: cernakinteriordesign.webs.com/
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků