Kosmetika

Nové jarní vůně: podívejte se na naše tipy

Sbírání kytiček

Jaro je v plném proudu a na trhu se objevily nové luxusní vůně. Podtrhněte jarní náladu a inspirujte se našimi tipy.

Yves Saint Laurent Black Opium Over Red

Nechte se unést emocemi a okouzlit jedinečnou vůní. Black Opium Over Red je návyková parfémovaná voda, která rozpaluje smysly. Jako první se vynoří třešňový akord se sytě červenou barvou a svůdnou mandlovou vůní. Červený lesk třešně zbarvuje příjemný absolut květu pomerančovníku do karmínova. Temný kávový akord nabývá rubínových odstínů. Poprvé je ve vůni BLACK OPIUM mezi jemnými bílými květy zastoupen akord jasmínu Ourika®. Vzdušnější a ovocnější verze té nejsmyslnější z květin. Ponořte se do tmy a oddejte se jemnosti další jedinečné přísady vyvinuté speciálně pro YSL – prvotřídní vanilky z Madagaskaru, která proniká do neústupného kávového akordu a zjemňuje jej. Zakousněte se do třešně a potěšte své smysly. V redakci se nám tato varianta vůní Black opium líbí nejvíce. I flakon je opravdu krásný.

Giorgio Armani  My Way Nectar

Nejnovější My Way Nectar představuje sladkou, ovocnou a šťavnatou interpretaci ikonické vůně My Way, v níž se mísí charakteristická krémová tuberóza s příjemnými, svěžími ovocnými tóny šťavnaté hrušky.

Vůni otevírají svěží, šťavnaté hruškové tóny, které se mísí s jiskřivým, zeleným a aromatickým akordem rebarbory. Tyto ovocné tóny se snoubí s řízným citrusovým bergamotovým srdcem a vůní pomerančového květu v oleji z pomerančovníku hořkého, které jsou pro vůně My Way charakteristické. Extrakt z květu pomerančovníku se získává moderním extrakčním procesem, při kterém se květy pomerančovníku přidávají do esence z pomerančovníku hořkého. Tento zářivý tón v kombinaci se šťavnatým hruškovým akordem a svěžím bergamotovým olejem umocňuje svůdnost a trvalou květinovost vůně.

Srdce s akordy violkových listů slouží k umocnění a zintenzivnění buketu bílých květů My Way, který se skládá z krémového, prosluněného srdce tuberózy a svěžího, zářivého jasmínu velkokvětého. Orosené rostlinné tóny akordu violkových listů dodávají vůni jedinečnou svěžest. V základu se mísí akordy bílých dřevin s hřejivým, smyslným cedrovým dřevem, návykovou prvotřídní vanilkou bourbonskou z Madagaskaru a akordy bílého pižma, které vytvářejí pudrový, čistý, přirozený a uklidňující účinek. Tato varianta vůně My way je trochu sladší a na začátku opravdu výrazná. Doporučujeme nechat ji trochu rozvonět a pak si přivonět.

Lancôme La vie est belle Rose Extraordinaire

Okázalá květinová, ambrová, dřevitá vůně La vie est belle Rose Extraordinaire umocňuje květinové tóny původní parfémované vody souhrou tří jedinečných růží: svěží a rostlinné růžové vody, opulentního a smyslného absolutu z růže damašské a akordu „Space Rose“, který zachycuje vůni růže pěstované v prostředí s nulovou gravitací. Tento neobyčejný tón vytvořený ve spolupráci s NASA představuje novou podobu květiny charakteristické pro značku Lancôme a obnažuje její čistotu a zářivost. Tyto tři růže spojují krásu přírody s budoucností plnou inovací a vytvářejí novou květinovou závislost – neobyčejnou růži kvetoucí v srdci kompozice.

Parfémovaná voda La vie est belle Rose Extraordinaire je věrná ikonické vůni značky Lancôme a nejdříve nás překvapí přívalem přirozenosti, kdy její květinové srdce rozzáří akord zeleného stonku spolu s pronikavým bergamotem. V základu se objevují gurmánské tóny, charakteristické pro vůni La vie est belle, strukturované sametovou elegancí mechu a zvýrazněné dřevitou podmanivostí ambroxanu. Nová vůně La vie est belle Rose Extraordinaire určitě nezklame příznivce vůně La vie est belle.

Calvin Klein Eternity Aromatic Essence

Vůně je dílem smyslných kontrastů, kde se svěží aromatické květy snoubí s lákavým gurmánským základem. Při prvním přivonění ucítíte čisté vodní tóny v kombinaci se svěžím esenciálním olejem z limetky, který je získáván jako vedlejší produkt z nápojového průmyslu. Jiskřivá vůně pomalu ustupuje krémovému aroma kokosu, slanému akordu pivoněk a černému rybízu. Nejdéle na pokožce vydrží levandulová esence ze středomořských květů společně se smyslnými tóny santalového dřeva. CK Eternity Aromatic Essence je z našeho výběru nejlehčí a velmi svěží.

Rabanne Olympéa Parfum

Zahalte se do hypnotické ambrové vůně, jejíž květinová svěžest zachycuje smyslnost i tajemnost. Průzračně svěží rostlinný akord se v úvodu mísí s pikantním růžovým pepřem a aromatickou šalvějí. Bohaté srdce přetéká neodolatelně ženským růžovým olejem, opulentní esencí jasmínu a sladkým pomerančovým květem. Ve svůdném základu se ve vášnivém tanci proplétá hřejivý benzoin s vanilkou a intenzivně živočišným pižmem. Olympeá je plná hřejivá vůně, ale přitom je poměrně svěží.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Loreal Lux, Sirowa
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků