Akce

O víkendu na kolo do Karlových Varů

Sbírání kytiček

Už jste vyzkoušeli některý ze závodů Kola pro život?

Tuto sobotu 9. 8. 2014 máte možnost okusit ze sedla svého kola nejkrásnější zákoutí lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Trasy budou připraveny se startem na Masarykově třídě, která svojí typickou lázeňskou atmosférou pomůže snížit vaši předstartovní horečku. Na těchto trasách si přijdou na své jak profi jezdci jedoucí za své cyklistické stáje, tak i bikeři holdující amatérské, hobby či rekreační jízdě.

Ti z vás, kteří znají karlovarské lesy, mohou potvrdit, že zdejší terény se vyznačují pestrostí povrchů (tiché lesní cesty, kvetoucí vřesoviště, slunné polní pěšiny, šotolina…), výrazným převýšením, a romantickými, dech beroucími panoramaty. Absolvujte jeden z nejhezčích „městských“ bikemaratonů!

Vybrat si můžete podle vlastního uvážení ze tří různě dlouhých a náročných tratí:

  • Trasa B je hlavním závodem. Měří 57 km a je už svým převýšením 1500 m určena pro trénované bikery.
  • Kratší trasu C na 37 km už ujede každý, kdo trochu pravidelněji jezdí na kole
  • Nejkratší trasa D – NOVA Fitness jízda svými 16 km zve na start i závodníky začátečníky, starší ročníky i celé rodiny s dětmi. Vybere si opravdu každý. Na všechny trasy je možné přihlásit se ještě v pátek v čase 18:00 – 20:00 a v sobotu v čase 8:00 – 11:00.


Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou v Karlových Varech těšit na závody Junior Trophy v pěti věkových kategoriích a se závodem nejmenších špuntů na odrážedlech. Ten je vrcholem dětského závodnického dopoledne stejně jako následující vyhlašování vítězů a dětské tomboly. Tratě jsou vytyčeny přímo v Přírodním parku meandru Ohře. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu, nebude chybět Škola kola, pumptracková dřevěná dráha, skákací hrad, LEGO stánek se stavebnicemi a spousta dalších soutěží, her a výběr nejrůznějšího občerstvení.

Přijeďte do Přírodního areálu meandru Ohře strávit krásný pohodový sportovní den se všemi službami, které série KPŽ nabízí! Potkat se tu budete moci i třeba s Martinem Koukalem, českým špičkových závodníkem v běhu na lyžích, který zde bude mít v čase 10:00 – 10:30 autogramiádu na stánku Škoda Auto. Vstup do areálu je zdarma a zábavu si zde užijí i návštěvníci, kteří se žádného ze závodů neúčastní.

Více o závodě na www.kolopro.cz.

Připravila: Katka
Foto: Kolo pro život
8. 8. 2014

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků