Objevte evropské zábavní parky

Pokud hledáte tip na zajímavý a netradiční rodinný výlet, zkuste navštívit některý z evropských zábavních parků. Ať už se na cestu vydáte sami nebo s cestovkou, nebudete litovat. Čeká vás totiž množství opravdu nevšedních zážitků.

Titulka pro: Objevte evropské zábavní parky
Zobrazit fotografii v galerii

Výhody jednoznačně převažují. Zábava je všude pro celou rodinu, tzn. není těžké program skloubit i pro ty, kde je i větší věkový rozdíl mezi dětmi. V zábavních parcích je příležitost opravdu strávit čas s rodinou společně, neboť nabídka atrakcí a zábavy je tu jak pro malé, tak velké návštěvníky. Vstupenka obvykle pokrývá téměř všechny atrakce, na rozdíl od naší časté představy, že zaplatíme vstupné a dále budeme muset všechny atrakce platit. Těšit se můžete také na vysokou úroveň služeb, jako je stravování či ubytování apod.

Vypravte se do Legolandu
Německý Legoland se rozprostírá u bavorského Günzburgu. Jedná se tak o ideální cíl pro víkendový výlet či krátkou rodinnou dovolenou. Park letos začíná svou již 11. sezónu a je rozdělen na 8 tematických oblastí s více než 50 atrakcemi a show. Rozsáhlé modely z více než 50 milionů kostiček lego se nachází na území velikosti 27 fotbalových hřišť.

Co tu uvidíte?

  • Hned za vstupem do parku je Miniland, svět zmenšený v měřítku 1:20. Nacházejí se zde zmenšeniny z Berlína, Frankfurtu, Hamburku, Mnichovského letiště a Allianz Areny, na jejíž stavbu padl skoro milion kostiček, ale i slavného zámku Neuschwannstein, Benátek, nebo holandských kanálů. Najdete tady i obrovskou horskou dráhu a další adrenalinové atrakce, továrnu na kostičky lego či bájnou Atlantidu s podvodním tunelem a živými exotickými rybami a další atrakce.
  • Letos připravil park pro návštěvníky dvě zásadní novinky - nově otevřenou atrakci Tempel X-pedition v Říši faraonů a také Rytířský hrad v přilehlém Feriendorfu. Tempel X-pedition je indoorová atrakce, kde se mladí objevitelé vydají po stopách faraonova pokladu. Tato nová část areálu zabírá plochu 6000 metrů čtverečních a jedná se tak o největší rozšíření parku od doby jeho otevření v roce 2002.
  • Rytířský hrad ve Feriendorfu pak od nastávající sezony nabízí ubytování ve 34 pokojích projektovaných naprosto detailně ve stylu Lego rytířů.

EUROPA-PARK
Park nabízí výběr z evropských zajímavostí na jednom místě - 13 tematických oblastí Evropy evokuje svou typickou architekturou, vegetací a kulinářskými zážitky pocit, že se právě nacházíte v té které zemi. Jedná se o největší zábavní park Německa, který na rozloze 85 hektarů nabízí více než 100 strhujících atrakcí. Můžete zde zažít bleskové zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 vteřiny na dráze Blue Fire Megacoaster, rodinnou objevnou cestu po sopečném ostrově Island nebo plavbu na opravdovém voru, z něhož budete poznávat svět divokých pirátů z Batávie. Novinkou je gigantická dřevěná horská dráha, která je 1050 metrů dlouhá, dosahuje výšky 40 metrů a poletíte na ní rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu. Atrakcí zvláštní kategorie je zážitkový hotel ve stylu Nové Anglie Bell Rock.

Heide-Park Resort
Patří mezi nejstarší a zároveň nejkrásnější parky v Německu. Nachází se nedaleko přístavního města Hamburk a možná i proto je celý laděn do atmosféry námořníků a pirátů. Pokud jsou vaše děti nadšeny piráty z Karibiku, budou se zde cítit jako doma. Mohou bránit poklidnou atmosféru zálivu proti vodním obludám či suchozemským krysám. Narazit ale můžete i na podmořskou příšeru Krake a další téměř hororové prvky. Nocleh je možné zajistit například v pirátském hotelu Port Royal.

Tropical Islands
Hala tohoto parku se nachází nedaleko Berlína a svůj původ má v projektu hangáru na vzducholoď, která ale nakonec nebyla nikdy postavena. Své využití tak našla v podobě tropického světa s deštným pralesem a tropickým mořem (cca 28°C) s písečnou pláží dlouhou 200 metrů, poskytující vyžití po celý rok. Najdete zde také lagunu Bali s jeskyní a vodopádem, tropickou vesničku, ale i nákupní bulvár, restaurace a bary. Nejedná se tak o klasický zábavní park. Je tu také největší toboganová věž Německa vysoká 27 metrů, nebo dětský Tropino Club. To je herní ráj na ploše 4 000 metrů čtverečních, kde probíhají dětské animační programy během celého dne. Nejmenší návštěvníci zde mohou zažít například hledání pokladu, dětskou diskotéku a spoustu dalšího. Atrakcí je i samotný bývalý hangár: stavba je 360 metrů dlouhá, 210 široká a 107 vysoká. Při objemu 5,5 milionu metrů krychlových je jednou z největších budov na zemi a je největší samostatně stojící halou na světě bez podpůrných pilířů uvnitř.

Náš tip: Na výlet se můžete vydat s CK Neckermann. Koupíte si zájezd a nemusíte se již o nic starat a soustředit se pouze na zábavu. Cestovka nabízí také různé kombinace ubytování a vstupu do parků za výhodné ceny. Podrobnosti hledejte na www.ckneckermann.cz

Připravila: Zuzana
Foto: archiv
8.7. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VAŘENÍ S HRAŠKOU

Zdravím používáte někdo hrašku?

CO PRO LEPŠÍ EREKCI

Partner má problémy s udržením erekce, jak to řešíte? Co ...

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Odkud máte nábytek na zahradu? Chceme sedačku a lehátka, ale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz