Objevte evropské zábavní parky

Pokud hledáte tip na zajímavý a netradiční rodinný výlet, zkuste navštívit některý z evropských zábavních parků. Ať už se na cestu vydáte sami nebo s cestovkou, nebudete litovat. Čeká vás totiž množství opravdu nevšedních zážitků.

Titulka pro: Objevte evropské zábavní parky
Zobrazit fotografii v galerii

Výhody jednoznačně převažují. Zábava je všude pro celou rodinu, tzn. není těžké program skloubit i pro ty, kde je i větší věkový rozdíl mezi dětmi. V zábavních parcích je příležitost opravdu strávit čas s rodinou společně, neboť nabídka atrakcí a zábavy je tu jak pro malé, tak velké návštěvníky. Vstupenka obvykle pokrývá téměř všechny atrakce, na rozdíl od naší časté představy, že zaplatíme vstupné a dále budeme muset všechny atrakce platit. Těšit se můžete také na vysokou úroveň služeb, jako je stravování či ubytování apod.

Vypravte se do Legolandu
Německý Legoland se rozprostírá u bavorského Günzburgu. Jedná se tak o ideální cíl pro víkendový výlet či krátkou rodinnou dovolenou. Park letos začíná svou již 11. sezónu a je rozdělen na 8 tematických oblastí s více než 50 atrakcemi a show. Rozsáhlé modely z více než 50 milionů kostiček lego se nachází na území velikosti 27 fotbalových hřišť.

Co tu uvidíte?

  • Hned za vstupem do parku je Miniland, svět zmenšený v měřítku 1:20. Nacházejí se zde zmenšeniny z Berlína, Frankfurtu, Hamburku, Mnichovského letiště a Allianz Areny, na jejíž stavbu padl skoro milion kostiček, ale i slavného zámku Neuschwannstein, Benátek, nebo holandských kanálů. Najdete tady i obrovskou horskou dráhu a další adrenalinové atrakce, továrnu na kostičky lego či bájnou Atlantidu s podvodním tunelem a živými exotickými rybami a další atrakce.
  • Letos připravil park pro návštěvníky dvě zásadní novinky - nově otevřenou atrakci Tempel X-pedition v Říši faraonů a také Rytířský hrad v přilehlém Feriendorfu. Tempel X-pedition je indoorová atrakce, kde se mladí objevitelé vydají po stopách faraonova pokladu. Tato nová část areálu zabírá plochu 6000 metrů čtverečních a jedná se tak o největší rozšíření parku od doby jeho otevření v roce 2002.
  • Rytířský hrad ve Feriendorfu pak od nastávající sezony nabízí ubytování ve 34 pokojích projektovaných naprosto detailně ve stylu Lego rytířů.

EUROPA-PARK
Park nabízí výběr z evropských zajímavostí na jednom místě - 13 tematických oblastí Evropy evokuje svou typickou architekturou, vegetací a kulinářskými zážitky pocit, že se právě nacházíte v té které zemi. Jedná se o největší zábavní park Německa, který na rozloze 85 hektarů nabízí více než 100 strhujících atrakcí. Můžete zde zažít bleskové zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 vteřiny na dráze Blue Fire Megacoaster, rodinnou objevnou cestu po sopečném ostrově Island nebo plavbu na opravdovém voru, z něhož budete poznávat svět divokých pirátů z Batávie. Novinkou je gigantická dřevěná horská dráha, která je 1050 metrů dlouhá, dosahuje výšky 40 metrů a poletíte na ní rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu. Atrakcí zvláštní kategorie je zážitkový hotel ve stylu Nové Anglie Bell Rock.

Heide-Park Resort
Patří mezi nejstarší a zároveň nejkrásnější parky v Německu. Nachází se nedaleko přístavního města Hamburk a možná i proto je celý laděn do atmosféry námořníků a pirátů. Pokud jsou vaše děti nadšeny piráty z Karibiku, budou se zde cítit jako doma. Mohou bránit poklidnou atmosféru zálivu proti vodním obludám či suchozemským krysám. Narazit ale můžete i na podmořskou příšeru Krake a další téměř hororové prvky. Nocleh je možné zajistit například v pirátském hotelu Port Royal.

Tropical Islands
Hala tohoto parku se nachází nedaleko Berlína a svůj původ má v projektu hangáru na vzducholoď, která ale nakonec nebyla nikdy postavena. Své využití tak našla v podobě tropického světa s deštným pralesem a tropickým mořem (cca 28°C) s písečnou pláží dlouhou 200 metrů, poskytující vyžití po celý rok. Najdete zde také lagunu Bali s jeskyní a vodopádem, tropickou vesničku, ale i nákupní bulvár, restaurace a bary. Nejedná se tak o klasický zábavní park. Je tu také největší toboganová věž Německa vysoká 27 metrů, nebo dětský Tropino Club. To je herní ráj na ploše 4 000 metrů čtverečních, kde probíhají dětské animační programy během celého dne. Nejmenší návštěvníci zde mohou zažít například hledání pokladu, dětskou diskotéku a spoustu dalšího. Atrakcí je i samotný bývalý hangár: stavba je 360 metrů dlouhá, 210 široká a 107 vysoká. Při objemu 5,5 milionu metrů krychlových je jednou z největších budov na zemi a je největší samostatně stojící halou na světě bez podpůrných pilířů uvnitř.

Náš tip: Na výlet se můžete vydat s CK Neckermann. Koupíte si zájezd a nemusíte se již o nic starat a soustředit se pouze na zábavu. Cestovka nabízí také různé kombinace ubytování a vstupu do parků za výhodné ceny. Podrobnosti hledejte na www.ckneckermann.cz

Připravila: Zuzana
Foto: archiv
8.7. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

OPAKUJÍCÍ SE ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST

Prosím poraďte co pomáhá na vracející se záněty ...

DOBRÁ OPTIKA

Dobrý den, poradíte kam zajít vybrat nové brýle a kde mi ...

PRODLOUŽENÍ VLASŮ

Má někdo zkušenost s prodlužováním vlasů? Prosím o tip.

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz