Bydlení

Objevte kouzlo Sound Shui

Sbírání kytiček

Feng Shui asi znáte a pokud této východní filozofii důvěřujete, dost možná máte svůj byt uspořádaný podle jejích pravidel. Ale Sound Shui? Pokud si říkáte že to spolu souvisí, pak tušíte správně. Sound Shui totiž pracuje se zvuky. Protože i ty mohou mít velký vliv na náš život.

Sound Shui je učení o rovnováze prvků a poznatků o vzájemném vztahu hudby s harmonií našeho domova, nálady a celkové energie. Jan Cisek, enviromentální psycholog, který je současně předním odborníkem na Feng Shui pro vás sestavil pár rad a doporučení.


Obývací pokoj

Pokud je zdroj hudby umístěný v důležitém bodu vašeho prostoru, hudba bude stimulovat vaší kreativitu a pomůže vám lepší odpočívat. Důležité je také to, jakou hudbu si doma pustíte. Hudba je věcí osobního vkusu a na každého působí jinak. Vyberte si proto hudbu, která vám se vám líbí, která vám dodává energii, po které jste aktivní, uvolnění. Důležité je vybírat také podle toho, jak se právě cítíte. Reproduktory pak umístěte do rohů obývacího pokoje – místnost se naplní inspirativní hudbou. Prostorový zvuk otevře vaše smysly, rozšíří vaše vědomí a uklidní vás.


Kuchyně a jídelna

Jídlo a kuchyně mají společný účel – aby se lidé sešli a společně si dopřáli dobré jídlo. Ať už jíte sami, nebo se svými přáteli, pusťte si k tomu hudbu, která vás posilní. Hudba přece ovlivňuje chuť jídla.


Ložnice

Je to asi nejdůležitější místnost. Naše útočiště, náš přístav, kde se chceme cítit bezpečně a pohodlně. Před spaním proto poslouchejte uklidňující hudbu, která zlepší kvalitu vašeho spánku. Ráno si pusťte něco živého a energického, abyste do nového dne vykročili svěží a s úsměvem. Pro lepší akustiku je vhodné umístit reproduktory k oknu.


Koupelna

Tento prostor je určen k očistě a hygieně. Hudba dokáže vyčistit energii místnosti a osvěží vás při očistě těla. Ranní sprchu doplňte nějakou rytmickou hudbou, zatímco k večerní koupeli potřebujete něco relaxačního a pohodového.


Zahrada

Výzkum potvrdil, že trávení času v přírodě nebo na zahradě má pozitivní vliv na zdraví a štěstí – říká se tomu biofília. Není náhoda, že zpěvačka Björk tak nazvala jedno své album. Kromě toho, že si budete pouštět nahrávky zvuků přírody, což posílí prvek zdraví u vás doma, můžete také vylepšit energii své zahrady či terasy tím, že přírodní zvuky jako je zvuk vody, ptáků a jemného vánku – budete pouštět i venku.

Náš tip: Široký sortiment zařízení, které vám pomůžou vybavit domov dle filosofie „Sound Shui“ nabízí například značka Sony.

 

Připravila: redakce
Foto: Sony
14. 7. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků