Cestování

Objevte okouzlující místa v Beskydech: Cestování po okolí Horní Bečvy a Radhoště

Sbírání kytiček

Horní Bečva a Radhošť, dvě nádherná místa v srdci moravskoslezských Beskyd, lákají turisty za různými dobrodružstvími. Tyto lokality si zamiluje každý, kdo má rád okouzlující přírodní scenérie. V okolí je přitom řada zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti

Na vrcholu Radhošť vás přivítá Kaple sv. Cyrila a Metoděje, která se nachází v 1129 metrech nad mořem. Nechybí tedy ani působivý výhled. Je o jednu z nejvýše položených církevních staveb u nás. Ovšem zajímavostí je, že kaple je stará více než sto let, přičemž její kamenná podoba byla během 20. století přeměněna. Nyní je stavba obložena šindelem a vypadá tak o kus jinak. Dostanete se sem turistickými trasami či po naučné stezce, jde tedy o příjemnou procházku.

Kaple je první zajímavostí v této lokalitě, čeká vás řada dalších míst, která stojí za prozkoumání. Stačí jen sbalit cestovní zavazadla, vyrazit na cestu a užít si všechny krásy, které Beskydy nabízí.

Beskydské nebe: Naučná stezka plná zážitků

Nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm se nachází zajímavé místo, které láká na příjemnou túru a vzdělávání zajímavou formou. Jde o stezku Beskydské nebe, která má necelé dva kilometry. Na krátké trase vás přitom čeká řada informačních panelů, které vám přiblíží život v této lokalitě a její historii. Stezku si můžete projít sami, či využít komentovanou prohlídku a dozvědět se tak ještě více informací.

Tarzanie: Adrenalinový lanový park

Zejména děti si zamilují lanový park, ten však nabízí trasy i pro dospělé. Jde tak o skvělé místo pro rodinný výlet, pokud si chcete užít spoustu zábavy. Nechybí samozřejmě adrenalin a zdolávání překážek vyžaduje značnou dávku energie, rozhodně se zde unaví ratolesti i dospělí.

Pokud se rozhodnete vyrazit do přírody či za dobrodružstvím v lanovém parku, zvolte ubytování v Radhošti. Nabízí se různé varianty, ať už preferujete penzion, apartmán či chalupu. Odtud to budete mít všude kousek a můžete prozkoumávat všechna krásná místa v okolí.

Naučná stezka Soláň

Radhošť a Horní Bečva jsou si poměrně blízké obce, rozhodně tak můžete spojit výlety na různá místa a užít si obě lokality. V okolí Horní Bečvy byste si neměli nechat ujít naučnou stezku Soláň. Ta vás dovede na vrchol stejnojmenné hory, do výšky 861 metrů. Trasa má zhruba 5 kilometrů, přičemž vás čekají zajímavé informační tabule, které vás seznámí s přírodou, ale třeba i pověstmi. Stezka je navíc zdobena dřevěnými sochami, které zaujmou každého návštěvníka.

Valaška: Stezka mezi stromy

Pokud si rádi užijete výhled do krajiny, pak byste si neměli nechat ujít stezku Valašku, která se nachází na Pustevnách. Provede vás korunami stromů a nabídne tak skvělý rozhled, zejména z 22metrové kaskádovité věže. Zajímavostí je také himalájský chodník. Na stezku se pohodlně dostanete lanovkou, poté se můžete projít a načerpat přitom zajímavosti o místní přírodě.

Rozhledna Sůkenická

Perfektní výhled do krajiny rozhodně nabízí také rozhledna Sůkenická. Ta se nachází na vrcholu Čartak a má 40 metrů. Vede k ní několik turistických tras, ovšem dorazit sem můžete i autem. Za hezkého počasí z rozhledny můžete vidět až na Malou a Velkou Fatru, pokud se vám poštěstí, tak i Tatry. Minimálně si zde užijete krásnou scenérii Beskyd.

Jestliže byste rádi objevovali další místa v okolí, najděte si ubytování v Horní Bečvě. I zde vás čeká spousta možností, jistě tak vyberete to pravé. Záleží pak už jen na vás, na jaké výlety vyrazíte.

Ať už vás lákají přírodní scenérie, historické památky či adrenalinová dobrodružství, v této lokalitě najdete vše. Nabízí se tak skvělé zážitky pro všechny cestovatele.

Komerční prezentace

Zdroj informací: vengo.cz, megaubytko.cz
Zdroj fotografií: Iwoiwoiwa / Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků