Krása

Ofina pomůže jednoduše změnit účes: jak vybrat tu správnou podle tvaru obličeje

Sbírání kytiček

Toužíte po změně vzhledu? S tím vám dokonale pomůže ofina, a to i bez většího stříhání a dalších zásahů.  Tvar ofiny dokáže proměnit nejen vzhled celého účesu, ale také pomoct s tvarováním obličeje. Pomůže i se zakrytím případných nedostatků, jakými jsou třeba vysoké čelo, vrásky nebo akné.

Ofina podle tvaru obličeje

Oválný obličej

Máte-li oválný obličej, máte veliké štěstí. Pro tento tvar obličeje se totiž hodí jakýkoliv střih ofiny. Nebojte se zkoušet. I kdybyste se například v rovné ofince necítila dobře, za pár týdnů doroste do delší patky a vy můžete zkoušet dál.

Hranatý obličej

Majitelky hranatého obličeje budou ofině vděčné za zjemnění rysů, s tím skvěle pomůže vzdušná patka. I pěšinka by se měla volit na vámi preferovanou stranu. Naopak se vyhněte rovně střižené ofině.

Kulatý obličej

Kulatému obličeji bude slušet ofina sestříhaná postupně podél tváří, včetně delší vzdušné patky. Tento střih obličej opticky zúží. Tupě střižená ofina by obličej naopak více zakulatila.

Srdcovitý obličej

Ideálním typem pro delší ofinu je srdcovitý obličej, který je širší v oblasti čela a užší u brady. Ofina by měla být vzdušnější, prostříhaná, ne příliš tupě střižená.

Péče o ofinu

O ofinu je většinou třeba více pečovat. Po umytí jí dát tvar vyfoukáním přes kulatý kartáč. Ofinu je nutné i pravidelně zastřihávat, často totiž velmi rychle „přeroste“ svůj tvar. Pokud se rozhodnete pro ofinu, mějte na paměti jednu zásadu: u vlnitých a kudrnatých vlasů bude údržba ofiny náročnější. I za použití stylingových přípravků se tyto vlasy chovají nepředvídatelně.

Připravila: Dagmar Kutilová

Zdroj informací: kadeřnictví Klier, kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků