Akce

Olympiáda pro seniory

Sbírání kytiček

V sobotu 26. května 2012 proběhl ve sportovním areále Na Kotlářce v Dejvicích Olympijský den seniorů. Ten uspořádala MČ Praha 6 ve spolupráci s 4 Fitness Consulting. Dorazila i olympijská vítězka běhu na lyžích Květa Jeriová Pecková.

„Akce se podle ohlasu velmi vydařila a i počasí nám přálo,“ prozradil fitness trenér David Huf, který spolu s MUDr. Martinem Papáčem – kardiologem a internistou z ÚVN, vytvořil speciální program projektu.

Slavnostní zahájení Olympijského dne seniorů proběhlo v ranních hodinách a ujal se ho právě Huf s moderátorkou Marií Retkovou. Jako speciální host dne byla Květa Jeriová-Pecková (nar. 10. 10. 1956), československá reprezentantka v běhu na lyžích. „V roce 1980 získala na OH v Lake Placid v USA bronzovou medaili a na OH v roce 1984 v Sarajevu v Jugoslávii stříbrnou a bronzovou medaili. Jsme opravdu hrdí, že právě ona tu mohla s námi být. Setkání s ní všechny účastníky velmi motivovalo,“ dodává Huf.

A jaké disciplíny nejvíce seniorům vyhovovaly?

„Nordic walking, pétanque, stolní tenis a pak tanec a jóga. Díky slunnému počasí a velké účasti se den opravdu vydařil. Vzniklo i jakési motto dne: „Děti a vnoučata, přijďte podpořit své babičky a dědečky.“ Sešly se tu právě i celé rodiny, které přišly fandit. Musím také poděkovat svému týmu, který do jednoho odvedl vynikající práci. Celkem nás bylo 30 lidí. Také bych rád poděkoval za finanční podporu a spolupráci MČ P6,“ přiznal Huf, jehož vizí je najít pro tento projekt silného finančního partnera a rozšířit Olympijský den seniorů do co nejvíce měst.

Projekt pravidelných bezplatných lekcí cvičení a Olympijského sportovního dne není jen o sportu, ale také o nabídce seniorům k setkávání, komunikaci a zábavě. Mnohé díky a rozzářené oči zúčastněných seniorů potvrzují, že tato cesta mého úsilí je správná a má pro mne hluboký smysl,“ uzavírá Huf.

Olympijský den seniorů

jde o originální sportovně společenský den, který nabídne ZDARMA všem účastníkům rozdělených do věkových kategorií 55 – 65 a 66 +, zvlášť pro muže a ženy, možnost zasoutěžit si a pobavit se během jednoduchých sportovních disciplín. „Chtěli jsme něčím doplnit pěkně rozjetý projekt pro seniory, který ve spolupráci s MČ P6 již od roku 2007 organizuji s názvem – Zacvičte si s Prahou 6,“ uvedl fitness trenér a coach zdravého životního stylu David Huf, který akci spolupořádá.

Více informací o filozofii a samotném projektu naleznete na www.BudFitSeniore.cz a www.praha6.cz .

 

Připravila: Katka
Foto: archiv
31. 5. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků