Shopping

Osobní váha nemusí být váš nepřítel!

Hlídání si tělesné hmotnosti by mělo být jakousi povinností nejen nás žen, ale i mužů. Pokud momentálně uvažujete o pořízení některého z modelů, je vhodné přesně vědět, co vlastně chcete.

Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na to, jaké druhy osobních vah jsou dnes k dispozici a jaké funkce dokážou některé nejmodernější modely nabídnout. Společně se přesvědčíme o tom, že alternativ je hned několik. 

Klasická osobní mechanická nebo digitální váha 

Potřebujete si jen čas od času překontrolovat svou tělesnou hmotnost a žádné informace nevyžadujete? Pak se vyplatí klasická osobní váha v mechanické nebo digitální podobě. Při jejím výběru je zapotřebí brát pouze v potaz maximální možnou hmotnost, již zváží. Jestliže máte v rodině člověka vážícího 170 kg a koupíte model do 150 kg, zcela jistě se vám diagnostika nezdaří. Jinak je dobré soustředit se na jednoduchost ovládání a pohodlnou manipulaci. 

Osobní váha s tělesnou analýzou

Proces hubnutí je velmi složitý, a proto se vyplatí sledovat nejen samotnou tělesnou hmotnost, ale i některé jiné důležité parametry. Právě k tomuto účelu slouží osobní váha s tělesnou analýzou. Jejich funkce jsou různé, nicméně nejčastěji dokážou určit procento tělesného tuku a svalové hmoty. Výborné jsou i varianty, které umí vyjádřit i procento vody v těle a potenciální metabolický věk. Ke spolehlivému výsledku budete přitom potřebovat pouze zadat váš věk, tělesnou výšku a pohlaví. 

Speciální fitness váhy 

Výbornou volbou jsou také profesionální fitness váhy, jež jsou většinou určeny pro zdravotnická zařízení, posilovny a fitness centra. Mezi jejich tradiční funkce patří precizní analýza tělesného složení váženého člověka. Sledují vývoj kosterních svalů, bazálního metabolismu a mnohé další aspekty. Potřebujete-li například zpevnit břicho, díky profi analýze budete znát ihned veškerá potřebná data. 

Jmenovat bychom mohli namátkou jen tyto vybrané speciální funkce:

 • hmotnost kostí 
 • podíl potřebného kalcia
 • podíl svalové hmoty včetně vody obsažené v hladkých svalech
 • míru viscerálního tuku přítomného v dutině břišní
 • denní příjem kalorií
 • metabolický věk
 • zdroj: efitness.cz
  KP
  Foto: iStock


  Diskuze: příspěvků